Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha csak napi egy órám van...

Ha csak napi egy órám van gyakorolni, hogyan használjam ki azt a lehető legjobban, leghasznosabban?

Figyelt kérdés
Mit és mennyit gyakoroljak alatta? Skálázás, akkordozás... Ti hogyan csináljátok? Nyilván attól is függ, hogy ki milyen szinten van, kinek mit kell többet gyakorolnia, de körülbelül ki hogyan használja ki a gyakorlásra szánt időt?

2013. jan. 9. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Én általában nem egy órát szoktam bár sosem figyelem, mert szinte egész nap, mikortól a suliból hazaérek, a gitár a kezemben van. Ha csak egy órám van gyakorolni, akkor leülök, metronóm be, egy kis kromatikus ujjgyakorlat bemelegítésnek, aztán skálák. Próbálj odafigyelni rá, hogy az akkordozás kevesebb legyen, bár sajnos én is mindig technika helyett akkordoznék.
2013. jan. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy töltöd ki, ahogy szeretnéd, és jól esik. Sose szabad elfelejteni, hogy a gitár egy játék (gitárjáték ugyebár), ami akkor jó, ha élvezed. A gyakorlás is lehet élvezetes.

Ha mindenképp mondani kell valamit, eleinte nagyobb hangsúlyt érdemes az akkordozásra fektetni, és utána (kb. fél vagy 1 évnél a haladás tempójától függően) ezt az arányt a skálák javára megfordítani.

2013. jan. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2013. jan. 16. 08:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!