Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen zongorát/szintetizátort...

Milyen zongorát/szintetizátort vegyek?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok és meg szeretnék tanulni zongorázni. Mi lenne a legideálisabb partner hozzá? Természetesen minél olcsóbb annál jobb, de olyan max 30-35ezret szánnék rá.

2013. jan. 5. 01:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Az "M-audio Keystation pro 88" az már hasonlít zongorára, de az drágább, pedig csak egy midi billentyű. Ez azt jelenti, hogy önmagában nincs hangja, csak akkor ha gépre kötöd és elindítasz egy programot mellé. Viszont akkor bármilyen hangot tudsz vele csinálni, zongorát, orgonát, gitárt, dobot, amit akarsz. Meg géppel fel is tudod venni mid-be, amit játszottál.


Az olcsóbb szintikkel az a baj, hogy nincs kalapácsmechanikájuk, így nem olyan érzés rajta játszani mint egy zongorán, és kb 2 év után elkezd zörögni bennük a rugó. Nekem valahol van egy ilyen régi midibillentyűm, ami csak 5 oktávos. Egy zsákba csomagoltam és valamelyik szekrénybe elástam. Gondoltam valami gyereknek odaadom majd játszani, de eddig még asszem nem adtam oda senkinek. Ha gondolod megkereshetem. Nem használom, szóval fölöslegesen foglalja a helyet valahol.

2013. jan. 5. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem még a nord electro tetszik, de az nagyon drága :/

http://www.youtube.com/watch?v=yiFlfU4v2aI


Lehet hogy érdemes körbenézni a használtak közt is:

[link]

2013. jan. 5. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 peterlord ***** válasza:
Sajnos nem igaz, hogy minél olcsóbb annál jobb. Kb. 80-100.000 forintot rá kell szánni ahhoz, hogy élmény legyen a gyakorlás, és sikerélményeid legyenek.
2013. jan. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!