Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mire elég egy 20 wattos...

Mire elég egy 20 wattos orange kombó?

Figyelt kérdés
Otthoni gyakorlásra biztosan. De kis próbaterembe ha maxon használnánk, lehetne hallani? Kéne próbára egy erősítő, de nem sok pénzem van rá. 30ért használtan lehet valamit kapni ami márkás is?

2012. dec. 1. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbán semmire.

Az egy dolog, hogy maxra tekered, de ezek a kis kombók nem erre vannak tervezve, eltűnik minden dinamika és egy búgó valami marad a gitárhangból.

Egyszer egy iskolai fellépésen hallottam hasonlót, felcsutkáztak egy kis kombót és konkrétan fingó tehén hangja volt az egésznek. :D

30 watt, 1x12, ami nagyon minimum kell és az is csak nagyon lájtos zenékhez.

30k... Hát nagyon szűk keret.

2012. dec. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És 50k-ért? :)
2012. dec. 1. 19:19
 3/3 anonim ***** válasza:

próbálj ki egy fendert, használtan megkapod ennyiért az fm212es kombót. azzal már házat lehet bontani :D nekem is volt, bár csak pár napig, utána eladtam, mert nem igazán olyat kerestem.

30ért olyat tudsz venni, ami teljesítményben elég, de nem márkás. én használtam harley benton 80wattos cuccot, utálom a harley bentont, de az a kombó komolyan jó volt :D a gyári torzítója félelmetesen gagyi, de többféle pedállal is használtam, és teljesen jó volt, meg is lepődtem, mert azt egy 20asért vettem használtan, és több évig azon játszottam, annyira tetszett. bár nyilván jó pedál kellett hozzá, de az legalább teljesen hozta azokat a beállításokat, amiket elvártam, (míg a fenderhez pl akármilyen pedált raktam, volt egy gyári hangzása, sok magassal, fülfájdító hangszínen, amit akárhogy tekergettem, mindig benne volt).


van ennyiért megaamp, olyat is próbáltam, nekem nagyon rossz volt. johnson talán amit kaphatsz ennyiért, de attól sem kell sokat várni. de jobb ha így mutatom:

[link]

inkább vegyél szerintem 50ért egy jobb erősítőt, effektek nélkül, mint egy 30ezres kombót, és néhány pedált hozzá, mert ha jó kombót veszel, a gyári torzításánál úgysem lesznek jobbak az ilyen 5-15ezer forintos pedálok.


most gyorsan megnéztem miket hirdetnek, pl a hiwatt gm50, vagymi, az szerintem elég jónak tűnik, használtam hiwatt cuccot, és jó volt. van 50ért g100as hiwatt, az már tényleg jó :D a peavey is lehet jó, de abból meg sokféle gyártmány van, és nem értek hozzá, hogy melyik jó, melyik nem, én amcsi peaveyt használtam, annak a torzítója olyan volt, amit nem lehet pedálokkal überelni

roland cube 60 megintcsak nagyon jó

marshall valvestate sem rossz, a másik marshall sem

azt a vox q series 100ast kipróbálnám, szimpatikusnak tűnik, és lehet hogy még jó is :D az sokáig volt sokkal többért hirdetve

bocsi a szófosásért, csak még kommentírás közben nézegettem énis a hirdetéseket, azért van ilyen összevisszaság :D

2012. dec. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!