Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Honnan tudjam, hogy milyen...

Honnan tudjam, hogy milyen ujjrenddel fogjam le a hangokat?

Figyelt kérdés
Pl ha tabot nézek. Honnan tudom, hogy melyik hangot melyik ujjammal fogom le? Vagy ez csak olyan hogy nekem "kényelmes" legyen és tudjak váltani ahogy kell vagy wtf?

2012. nov. 26. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:

"Vagy ez csak olyan hogy nekem "kényelmes" legyen és tudjak váltani ahogy kell vagy wtf?"

Pontosan.

2012. nov. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez érdekes dolog, nekem is van néha gondom bizonyos skáláknál, mikor 5 bund távolságot kell átfogni néhány hangköznél, úgy értem, két nagyszekund van egy húron.

Ilyenkor nem tudom, mi a célszerűbb, ha a kisujjamat nyújtóztatom (ez eléggé lassítja a dolgot), viszont maradok a fekvésben, vagy fekvést váltok közben egy pillanatra, majd visszaugrok a kövekező húron folytatva.

Mindkét módszerrel meg tudom csinálni, csak mindkettőnek megvan a hátránya-előnye és nem tudom, melyiket érdemes begyakorolni.

2012. nov. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vannak "ajánlott" ujjrendek, de azok többnyire egy fekvésben használhatók. Ha "diagonálisan" szólózik az ember, ott már nehéz egy konkrét ujjrend alapján feljebb csusszanni. (úúú, kegyetlen szakkifejezéseket kreálok). Én azt mondom, idővel kialakul az az ujjrend, ami kényelmes. Zongorával is így voltam. 1-2-3-1-2-3-4-1-2-3. Ez addig oké, amíg dúr és moll skálákat játszol. Csak aztán jött a mixolíd, líd, stb, amihez már nem is találtam ujjrendet a könyvekben. Úgy próbáltam gyakorolni, hogy lehető legkisebb erőfeszítést kelljen megtennem a váltásoknál. Aztán azt vettem észre, hogy a kezem már automatikusan megtalálja a legkényelmesebb ujjrendet.
2012. nov. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt a 2 nagyszekund dolgot megemlítettem nemrég az egyik gitáros ismerősömnek. Elég kis kezem van, és az nálam is elég nehezen megy. Ő azt mondta, hogy kövessem a kezemmel a bundokat, ne egy fix állásból játsszam a hangokat. Ok, akkor viszont könnyebben "eltévedek" húrváltásnál. :)
2012. nov. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pontosan ez az én problémám is, azt hiszem ez egy jón skála volt és nekem is elég kicsi a kezem.
2012. nov. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ő is azt írja:"Not everyone will find every fingering comfortable or practical, so feel free to experiment with these different fingerings and find one, or two or three, that fit well with your hands."


Az első 2 sor az a bizonyos. Én általában a többit használom. Egyébként ez egy nagyon jó oldal. :)

2012. nov. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 27. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!