Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti magatoktól tanultatok meg...

Ti magatoktól tanultatok meg gitározni?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni gitározni, hál'isten van hallásom, énekelgetek is. Szóval, Ti próbálgatásból, magatoktól tanultatok meg, vagy valahogyan máshogy? Mennyire haladtatok gyorsan? Nyilván nem ez a lényeg, de egy csomó minden a fejemben van, és alig várom, hogy azokat el is tudjam játszani...:)

2012. nov. 20. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
A Muszty-Dobai gitáriskolát ismered? Talán neten is van, de nekem kazettán van meg.
2012. nov. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól is függ, mit szeretnél játszani. Ha zenét szereznél, és jól értem, hogy saját szerzemények vannak a fejedben, akkor mindenképp a zeneiskolába iratkozz be, el lehet kezdeni bármilyen korban.
2012. nov. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Megtaláltam PDF-ben a Muszty-Dobay könyvet, nagyon köszönöm, hogy mondtad!:)

Zeneiskolába sajnos nem tudnék beirazkozni, arra nincs keretem (gondolom, fizetősek, kivétel a rendes gimnáziumszerű zeneiskolák, nade arról már lecsúsztam:)

Mégegyszer köszönöm!

A kérdés még mindig él, ill. változik arra, hogy kinek mi használt jobban, a könyv vagy a próbálgatás?

2012. nov. 20. 23:40
 4/9 A kérdező kommentje:
Sikerült félreolvasnom, írtad hogy bármilyen korban el lehet kezdeni... Ez melyikre igaz?
2012. nov. 20. 23:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Most mi a kérdés pontosan?:)
2012. nov. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A kérdés az, hogy ki hogyan tanult meg gitározni, ill. ha valaki több módszerrel (magától, zeneiskolában, könyvből, ismerőstől, bármi) próbálkozott, melyikkel jutott előbbre, melyikkel érzett rá előbb.:) Bármit megírhattok ezzel kapcsolatban, Ti mennyit gyakoroltatok, mennyi időbe telt, ameddig tetszett is valami végeredmény, mennyire éreztétek nehéznek, ilyesmik - mindenki története, módja érdekel!:)
2012. nov. 21. 00:48
 7/9 anonim ***** válasza:
tanár nélkül el lehet szarakodni, de ha úgy akarsz vele foglalkozni, hogy jól csináld (hobbi szinten is akár), akkor ahhoz tanár kell. magától, könyvből, videóból nem tud az ember igazán zenét tanulni, kell hozzá valaki, aki felügyel, és tanácsokkal lát el
2012. nov. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Olyan ember nincs aki tud gitározni, csak olyan aki tud valamit rajta játszani.

Hogy miért? Mert ez egy véges folyamat, egy életen keresztül képtelenség, legalább ezer év kéne vagy több.


Tanár nélkül se lehetetlen, én nekem legalábbis sikerült. Bár az igaz hogy születésem óta meg van bennem a tehetség.

Mostanra olyan szép gitárjátékokat tudok írni amik elképesztők. Egyszerűen csak magamtól tanultam meg olyan szinten játszani a gitáron hogy valami elképesztő.

Imádom amikor összerakok mondjuk egy számnak a gitárszólóját, rengeteg skálákkal, na meg persze itt ott érzéssel is csinálni, szinte bámulatos amikor tudom melyik hang után mi jönne vagy mi hangzik jól folytatás kép.

Oké most már leállok.:D

2012. nov. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
inkább küldj egy videót, vagy felvételt magadról, az önfényezés helyett :D ha tényleg olyan jó, akkor majd dicsérünk mi..:)
2012. nov. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!