Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért panaszkodnak sokan,...

Miért panaszkodnak sokan, hogy a magyar dalszövegek sz. Rok?

Figyelt kérdés

Fel nem mérem ésszel...

Már jó néhány helyről visszahalottam, hogy a magyar zene, azért nem jó, mert a dalszövegek rosszak! Na, álljunk csak meg! Az angol a jó az a király, hát persze...

Én azóta nem hallgatok rádiót, mióta megtudtam, hogy a magyar slágerlistákat a mittudoménmelyikátlagosamcsivagyákármilyennemzetiségűk.rva - szépen körülírtam, hogy a nevét sem tudom - vezeti ill. vezette - ez nem mostanság volt - a Whats my name? című dalával.

No comment.



2012. nov. 17. 21:42
 1/5 Schliesser ***** válasza:
100%
na ez 1 jó kérdés :)
2013. jan. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a külföldi dalok szövege is sz*r, de azokat nem értem.

Kifejezetten ezért szeretek olyan nyelvű dalokat hallgatni, amiket nem értek még egy kicsit sem (orosz, francia, stb.). Így nem tűnik fel, hogy sz*r a szöveg. :)

2013. jan. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én akkor nevezem dalnak, ha már normális szövege van...

Speciel ezt a whats my name-et se ismerem. Rengeteg jó magyar szövegű dal van, csak persze nem az megy a tv-ben rádióban, csapban... Csak keresni kell...

Nem azt mondom, külföldi zenéket is hallgatok, de jobbára odafigyelek a szövegre is, mert azt szeretem, ha azonosulni tudok vele...

2013. aug. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy konkrétan a magyar nyelvel van a baj.


Ne értsetek félre, nem azt mondom, hogy sz*r a magyar nyelv, vagy ilyesmi, csak szerintem nem illik egyes zenei stílusokhoz.


Szerintem túl összetett nyelv.

Egy angol/amerikai például könnyen ír értelmes, tartalmas szöveget kevesebb, rövidebb szóból, ezért jobban is hangzik.


Ezért nem szeretem pl.: a magyar rap-et (a külföldit sem, de a magyart még annyira sem). Egyszerűbb nyelven könnyebb jobban hangzó értelmes zenét írni. De ebben a műfajban már tényleg csak a sablon megy. Egyáltalán nem hallgatom a stílust, azt elismerem, de az összes ugyan az volt amit halottam. Televagyok pénzel, menő vagyok, mindenkit megb*szok. Ennyi. Semmi értelmes.


Hogy divatstílust is említsek, a magyar d&b, dubstep egyszerűen förtelem. A külföldit sem szeretem, de amit a magyarok csinálnak az szörnyű.


Igazából megpróbáljuk a nyelvünket átültetni olyan helyekre, amit más nyelvre találtak ki.

A magyar népzenékre igaz nincs nagy kereslet, de az legalább jól hangzik. A mulatóst is elvetjük, de az is hangzik valahogy. A 90-es disco stílus is jó volt.

Próbáljuk a nyelvhez igazítani a zenét, és ne fordítva.


És természetesen mindenhol vannak kivételek, ez pedig csak a személyes meglátásom volt.

2013. aug. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Van valami abban amit írsz...

Erre már magam is gondoltam.

Mégis most a dalszövegeken érzem a hangsúlyt.

2013. aug. 31. 23:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!