Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Most én tönkretettem a hangom?

Most én tönkretettem a hangom?

Figyelt kérdés

16és fél éves fiú vagyok. Kb 4 éve mutáltam, de eltartott ez több évig is. Eközben mindvégig kórusba jártam, és ott basszust (a legmélyebbet) énekeltem. Gyakran próbáltam otthon énekelni, minél magasabb hangokat kiadni, de sosem sikerült, mindig fejhangra csuklott, ezért túlerőltettem a hangom. Néha berekedt a magas hangoknál. Ezek az otthoni éneklések kb heti egy órásak voltak, tehát azért nem olyan sok. Aztán abbahagytam, majd mostanában ismét próbálok énekelni, de már nem eröltetem annyira. Annyi változott, hogy némi beéneklés után már ki birom énekelni a magas hangokat, de ezek egy idő után eltompulnak. Ha csak úgy nagyon könnyedén próbálok énekelni akkor a magasaknál most is fejhangra csuklik.

Beszéd közben nincs semmi probléma, és kb 4 éve egyszer sem voltam rekedt, és nem is fálytak a hangszálaim

most tönkre tettem, vagy csak egyszerűen rosszul képzem a hangom?



2012. nov. 7. 10:50
 1/1 anonim ***** válasza:

off

azért ez a "fálytak" ez nekem is fáJt.


on

nem tetted tönkre, minden hang nem jöhet ki.

amúgy ez már emlékeim szerint nem az első ilyen kérdésed. megértem, hogy aggódsz, de csak egy jó tanács: a gyakorin nincsenek szakemberek. itt unatkozó emberek vannak, akik imádnak okoskodni és mindenkinél mindent jobban tudni.


én pl. azt tanácsolom, hogy keress egy énektanárt te is (lehetőleg ne gimnáziumit, hanem zeneiskolában keresgélj), énekelj el neki egy népdalt, ő meg fogja mondani, hogy mit csinálsz rosszul.

sőt még egy valami: ha ez nem nyugtatna meg, akkor kérj beutalót foniátriára, ott azt fogják megmondani, hogy minden rendben van-e a hangszálaiddal:) hajrá, sok sikert!:)

2012. nov. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!