Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az baj hogyha Marilyn Mansont...

Az baj hogyha Marilyn Mansont hallgatok?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, és most valahogy el kezdett tetszeni ez az eggyüttes, bár nem minden szám csak néhány, és néhány videoklip. De az a helyzet, hogy református vagyok, és nem is áll szándékomban változtatni ezen, nem vagyok sátánista vagy ilyesmi, tényleg nem de a klipek meg a számok tetszenek ez így önmagában probléma?

2012. okt. 24. 18:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
a pokol kénköves tüzében fogsz égni
2012. okt. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Komolyan kérdeztem nem viccből.
2012. okt. 24. 18:56
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Elsővel értek egyet.



16 évesen hogy lehet ilyet kérdezni ???????

2012. okt. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha a reformátusnak tartod magad, ebben hiszel, és nem változtat meg a zene, akkor nem hiszem.

Én pogány vagyok és szoktam hallgatni keresztény zenét például....

2012. okt. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Majd ha csirkét belezel egy oltáron, és a vérével Baphomet szimbólumot rajzolsz a fejedre, akkor lehet, hogy baj van. De amúgy tiltja a vallásod, hogy olyan zenét hallgass ami tetszik?


http://www.youtube.com/watch?v=BHRyMcH6WMM

2012. okt. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ismerem ezt a számot, igen kicsit ez ijeszt meg, hogy a frontemberről nem nagyon tudunk semmit, hivatalosan nem sátánista de ki tudja, vagy ők csak egyszerűen elborult állatok? Valamelyik klipjében a Bibliáról szívja fel a kokaint, úgyhogy nemtudom. Kicsit magambafordulós korszakomban vagyok, sokat vagyok egyedül gondolom emiatt lehet ez az egész, meg ez a "fekete" is. De nem hat ki a vallásomra. Remélem nem gond. Veletek előfordult ilyesmi?
2012. okt. 24. 19:39
 7/14 anonim ***** válasza:
Úristen, hogy lenne már gond? Nálam is Manson szólt, mikor megláttam a kérdésedet, és elröhögtem magam konkrétan. Ez csak zene. Nem vallás. Én is szeretem nézni a csávót, mert tök durván néz ki. De ha meglátnál meg nem mondanád hogy közöm van ehhez a zenéhez. Azt hallgatsz, amit akarsz, ettől nem fog megváltozni a vallásod hacsak te nem változtatod meg, de igencsak elborult kell legyen az elméd ha erre vetemednél. üdv
2012. okt. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Utolsóval egyetértek.

Másrészt nem árt tudni, hogy Manson sosem volt a szó hagyományos értelmében "sátánista".

A Lavey-féle Sátán Egyházával szimpatizált - aminek megjegyzem, szintén csak a nevében van köze a sátánizmushoz, hisz az egész "vallás" az ateizmus és az énközpontúság köré épül.

Amiket meg Manson csinál, az nagyjarészt polgárpukkasztás és figyelemfelkeltés, ami valljuk be nagyszerűen sikerült neki - ezáltal remek marketing is.

Én nagyon-nagyon szeretem Mansont már jó ideje. Figyelemmel követem, olvastam a könyvét, szinte minden nap hallgatom, stb., de nem lettem se sátánista, se semmi hasonló - bár a hitemben nem rendített meg, hisz én is ateistának vallom magam, mint ahogyan Manson is.

Szóval hallgasd nyugodt szívvel továbbra is, ha tetszik ;)

2012. okt. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Miért lenne gond? a Mariyln Manson banda nem képvisel semmilyen vallást (=>nem sátánisták) mint ahogy a Rammstein sem folyik bele a politikai dolgokba(=>nem nácik). Úgy szeretem ezeket a sztereotípiákat.

Amúgy meg Manson mondta, ha valakit a zenéje (vagy gondolom akárki másé) megrendít a hitében, abba nem volt eléggé 'beleverve' (nevelve) vagy nem hitt eléggé.


Egyébként én 15 vagyok és lány :D 2 éve hallgatok Manson-t meg minden egyéb rockot, ez valamelyest meglátszik a ruhatáramon (zenekaros pólók) de mást nem nagyon változtatott meg rajtam.

Mondjuk nem vagyok vallásos de nem különösebben foglalkozom ilyenekkel.

2012. okt. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Manson nem sátánimádó. Csak polgárt pukkaszt. Semmivel nem rosszabb mint mondjuk Lady Gaga.
2012. okt. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!