Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Torzító pedál vs multi effekt?

Torzító pedál vs multi effekt?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni valamit amivel torzíthatnám a játékom de melyiket éri meg jobban? kb 20000 max 25000 lenne rá melyik pontosan mire jó és melyiket éri meg jobban és milyet?

(mindenféle stílusban játszanék)



2012. okt. 11. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen erősítőre kötnéd?

Ennyiért viccnek is rossz multit venni egyébként.

2012. okt. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


kell egy kis idő mire kitapasztalod de qrvára megéri.

2012. okt. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

dehogy éri meg


én is aztmondom, ennyiért ne nagyon vegyél multit. ha nem tudod mivel torzítani magad, vegyél egy torzítót, meg mellé max egy másik pedált, ha szólóhoz kéne valami "extra", akkor talán egy wah pedál, ez a kettő együtt sokkal jobb ,mint ha minden effektből lesz egy használhatatlanod.


ha meg mindenképp multit akarsz (annyiból lehet hasznos, hogy megtapasztalod melyik effekt mire jó), akkor már ezt:

[link]

ég és föld a korggal szemben.

2012. okt. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Használtan persze hogy találhat 20 körül. A kérdés hogy jó-e. Én még mindig a korg-ra szavazok (2 év garancia)
2012. okt. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2évig garantálják hogy nem fog elromlani a szar hangzású műanyag kis dobozod :D

olyanból sokszor láttam már hibásat árulni, bossból még nemigen, szóval élettartamra is még garancia nélkül is inkább a boss.

2012. okt. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A Boss is és a Korg is borzasztó gagyi, ráadásul teljesen fölösleges is.

Ha van az erősítőben torzított csatorna (és az erősítők 95%-ban van), akkor egy torzító pedál is teljesen felesleges...

2012. okt. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem volt feltétel hogy új legyen.. viszont akkor ezt a vitát döntsétek el hogy kinek van igaza mert így semmit nem tudok jobban :D
2012. okt. 12. 22:17
 8/9 anonim ***** válasza:

igazat adok a 6os válaszolónak, ennyiért nem kapsz jó multit, bár van aki a bossal már ki mer állni színpadra, de azért ez még messze nem az a kategória. viszont szerintem annyi haszna van, hogy minden gitárosnak meg kell ismernie előbb utóbb magát azt, hogy mik azok az effektek. kezdésnek nyilván ne vegyél 150ezres multit, mert lehet, hogy nem is lesznek szükségeid effektre, de így videókról meg úgysem fogod átérezni, hogy milyen az a chorus, mi az a delay, és mondjuk milyen ha moduláló delay-el használsz flangert. :D nekem is volt régebben multim, aztán rájöttem, hogy az igazi pedáloknak mennyivel jobb hangjuk van, de addigra már tudtam, hogy mik azok amiket használok, és csak olyan pedált vettem, abból viszont már analóg pedálokat. aztán rájöttem, hogy az erősítő gyári torzítása mennyivel jobb, mint az ilyen pedálok, szóval aztán egy drágább erősítőt vettem. szerintem ezen mindenki átesik, vagy legalábbis előbb utóbb ide jut, hogy az erősítő gyári torzítása a legjobb, és multiból csak a nagyondrága a jó, és ha csak néhány effekt kell, akkor jobb kispedálokat venni. (kb a 6os válaszoló is ezt írta)

viszont gondolom még kezdő vagy, lehet még bandába sem kell, csak otthonra, így van? ilyenkor ha megveszed a bosst, otthon elkísérletezgethetsz vele, sőt, biztos vagyok benne, hogy még a hangja is tetszni fog, aztán később majd változnak az igények.

2012. okt. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazából én mindig ettől a tortúrától (amin én is átmentem) akarom megkímélni a kezdő gitárosokat, de sosem hisznek nekem és csak leugat a többi agyas, hogy de a 25 ezres multi k*rvajó és csak abból jön a jó hang. :D
2012. okt. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!