Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Marshall 100W vs Roland 80W?...

Mathew555 kérdése:

Marshall 100W vs Roland 80W? (Marshall mg102cfx vs roland cube 80xl)

Figyelt kérdés
Árban ugyanannyi a 2 erősítő... melyiket éri meg jobban megvenni, melyik megbizhatobb? Rock-ra kellene főleg, de azért mindent tudjon...

2012. szept. 24. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem Marshall van, igaz csak 30W, de elképesztő... classik rockra kikeverve ACDC feeling, metálban is jól szól, a tiszta is gyönyörű, csak ajánlani tudom... persze a Roland is ugyanott van minőségileg, hangilag is hasonlót nyújt, de ha teljesítményt akarsz, én a marshallt egy picit jobban javasolnám :) egyébként ez egy fogós kérdés, mert az egyik ismerősömben Roland volt és azon vitáztunk h kié a jobb, persze egyformán profi kategória és első osztály mind a kettő
2012. szept. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Neked is MG széria van? Mert eléggé szidják az mg-ket, nemtom miért... Oké, van tőlük jobb is, de azért mégis Marshall :)
2012. szept. 25. 16:51
 3/6 anonim ***** válasza:

"Oké, van tőlük jobb is, de azért mégis Marshall :)"

Ez az az idióta mentalitás, amiért még ma is meg tud élni a Marshall, mert jelen pillanatban az új szériáik 90%-a (igen, főleg a csövesek) kínai hulladék vagy 10szeresen túlárazott vicc kategória.

A régebbi MG széria (MG3 néven futott talán) egyébként jó, de csak a fejet érdemes megvenni egy normális (nem MG) ládával, annak valóban jó az ár érték aránya, a kombók gagyik, az MG láda borzasztó.

A Cube sem rossz egyébként, de a két erőstíő teljesen más hangkarakter.

A Marshall elég száraz, zenekarban jobb, a Roland folyósabb, inkább otthonra, egyedül hangoskodni jó.

2012. szept. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Peavey-t vennék. Mondom ezt Marshall használóként.
2012. szept. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pontosan mi a baj az új csöves szériákkal technikailag és hang szempontjából?
2012. szept. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hang szempontjából olyan amilyen, a JCM800 óta igazából egyre gyengébbek.

Elsősorban az összeszerelés és az alkatrészek minőségére gondoltam.

2012. szept. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!