Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektromos gitárt...

Milyen elektromos gitárt ajánlotok kezdőnek? (Nem túl drága, viszonylag jó minőségű)

Figyelt kérdés

Eddig csak akusztikus gitárom volt, azon már tudok egysmást, szóval szeretnék egy elektromosat is venni.

Ezenkívül valaki aki ért hozzá, el tudná mondani, hogy miben különbözik az elektromos az akusztikustól (Mármint tudom, hogy az máshogyan képzi a hangot), de minden erősítő nélkül lényegében hasonló egy akusztikus gitárhoz, nem?

Ezenkívül mit kéne még vennem egy elektromos gitárhoz, hogy olyan "metálféle hangzása" legyen? (Erősítő, Torzító stb ? ) (Nem nagyon értek hozzá és nincs ismerősöm se, aki értene.)



2012. szept. 4. 22:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik ezt benyaltam.
2012. szept. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ez egy érdekes dolog... időnként előfordul, hogy a tudományos mérések szemben állnak az emberi érzékeléssel...


Biztos vagyok benne, hogy az említett kísérlet ellenére sokan úgy fogják érezni, hogy a ragasztott nyak mégis jobb.

A fene tudja.

Nekem van ragasztott és csavarozott nyakú Gibsonom is és nem éreztem különbséget - persze ezek más-más gitárok, tehát sokmindenen múlik.

2012. szept. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Énis jelenleg az a 2 között dilemmázok, valamint a teljes szetteket is nézegettem.

[link]

Mit szóltok ezekhez?

Mivel nekem ez lesz az első elektromos gitárom, lehet, hogy jó ötlet lenne egész szettet venni, mert nem nagyon értek hozzá és itt vannak nagyon olcsón is, pl.

[link]

Vélemény?

2012. szept. 10. 11:25
 14/14 anonim ***** válasza:

Látatlanban nehéz erről bármit mondani.


A Tensont egyáltalán nem ismerem, teljesen átlagos Strat másolatnak tűnik.


Az első linken Cort és Ibanez mondjuk ismertebb név, de hogy a legolcsóbb modelljeik jobbak-e, az megint csak kérdés.

Eddig több Cort gitárom volt és úgy tapasztaltam, hogy azért aránylag lehet számítani rá, hogy nem jársz rosszul vele.


A szetben vásárlásnak megvan az az előnye, hogy nem kell utánajárnod a többi kelléknek és egyben, gyakran aránylag olcsón megvan minden.

A hátránya meg az, hogy többnyire ezekbe a legolcsóbb és várhatón nem valami komolyabb minőségű cuccokat adják.

Ha 37e-ben benne van erősítő, tok, hangoló, húrok, heveder meg a gitár, akkor azt a gitárt nagyon olcsón állították el, ami nagyobb eséllyel a minőséget is meghatározza.

Ha nincs lehetőségem előtte kipróbálni, én jobban bíznék az ismeretebb márkában, pl. Cort. De az erősítőjükről semmi tapasztalatom.

Kis erősítőben én egy ilyet használtam, nem mondom, hogy hű, de szuper hangja van, de gyakorolni jó.

[link]

2012. szept. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!