Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektromos gitárt...

Milyen elektromos gitárt ajánlotok kezdőnek? (Nem túl drága, viszonylag jó minőségű)

Figyelt kérdés

Eddig csak akusztikus gitárom volt, azon már tudok egysmást, szóval szeretnék egy elektromosat is venni.

Ezenkívül valaki aki ért hozzá, el tudná mondani, hogy miben különbözik az elektromos az akusztikustól (Mármint tudom, hogy az máshogyan képzi a hangot), de minden erősítő nélkül lényegében hasonló egy akusztikus gitárhoz, nem?

Ezenkívül mit kéne még vennem egy elektromos gitárhoz, hogy olyan "metálféle hangzása" legyen? (Erősítő, Torzító stb ? ) (Nem nagyon értek hozzá és nincs ismerősöm se, aki értene.)



2012. szept. 4. 22:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%

Olvassátok már el a többi kérdést...

Naponta kétszer teszitek fel ezt is...

2012. szept. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az akusztikusnál a dobozszerűen üreges test "erősíti" a hangot.


Az elektromos gitárnál hangszedő van, ami elektromos jellé alakítja. Erősítő nélkül elég semmilyen a hangja. Egyébként működés szempontjából ugyanaz, ettől eltekintve.


Erősítő (sokban már van beépített effekt), vagy erősítő+torzító pedál kell.

Meg sok gyakorlás. :)

2012. szept. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Amúgy tényleg, minden héten egypáran felteszik ezt a kérdést, mert lusták utánanézni. Legalább ennyi önállóság kellene lenni abban, aki gitározni akar. :)
2012. szept. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Gitár:

[link]

[link]

[link]

(Van ettől olcsóbb ragasztott nyakú hangszer?)


Ezek olyan erősítők, melyekben van beépített effekt:

[link]

[link]

2012. szept. 5. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, nagyon sokat segítettetek!

Még annyit szeretnék tisztázni, hogy ezek szerint a gitárkombó az

2012. szept. 6. 01:01
 6/14 A kérdező kommentje:
Bocsi véletlenül elküldtem az előző kommentet amikor még nem volt befejezve mert telefonról vagyol fent és nagyon lassú a telefonom, amint gépnél leszek, újraírom
2012. szept. 6. 01:05
 7/14 A kérdező kommentje:

Na szóval köszi a válaszokat, tényleg sokat segítettek.

Másik dolog, hogy a girárkombó az egy erősítő, amibe effektek vannak beleépítve? Legalábbis én ezt vettem ki belőle.

Harmadszor pedig énis körülnéztem a gitárok között és énis éppen a Hangszerdiszkont.hu oldalon, viszont kellő szakértelem hiányában én csak a kinézetet és az árat néztem.

Kinézetre ilyen gitárok tetszenek:

[link]

[link]

[link]

És meglepődtem rajta, hogy kb. ugyanolyan árban vannak, mint az általatok linkeltek.

Mi a véleményetek ezekről?

Egyébként a linkeltek közül az Epiphone tetszik a legjobban !

( [link]

Mit szóltok ezekhez?

2012. szept. 6. 16:46
 8/14 anonim ***** válasza:

A gitárkombó olyan gitárerősítő, ahol az előerősítő, a végfok és a hangszóró ugyanabba a dobozba van beépítve, egy láda az egész.

Az effekt nem feltétel. Sok kombóban nincs effekt, a modernebb stílusúakban elterjedt a digitális multieffekt, vegyes minőségben.


Gitárt ne kinézet alapján vegyél, ha zenélni akarsz. Elsődleges szempont, hogy jól szóljon és kényelmes legyen rajta játszani, megbízható legyen (ne hangolódjon el) és utána jöhet az, milyen jól néz ki. Mindenképpen próbáld ki előbb.

2012. szept. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A gitár kombó onnan kapta az elnevezését, hogy az erősítő és a hangfal egybe van építve. A linket erősítők legtöbbje az effektek mellett más erősítők hangját is modellezi, tehát több zenei stílusra is megfelelő.

Én is nagyon izgalmas formának tartom a B.C. Rich Gitárokat.

[link]

Ennél a hangszernél nagyon nagy előny, hogy testen átmenő a húrláb, ami javítja a hangszer hangkitartását.

[link]

Itt a fogólap már két oktávos, tehát ha igazi sportgitárossá akarod képezni magad, akkor ez jó választás lehet, és itt is testen átmenő a húrozás. Viszont két hangszedő helyett csak egy van, és ahhoz nem tartozik hangszín állítási lehetőség. E két hiányosság kicsit korlátozza hangszín beállítási lehetőséget, bár az is igaz, hogy eleinte nem lesz fontos a két hangszedő nyújtotta hangszín variáció.

[link]

Ez egy basszus gitár, ez elsősorban ritmus hangszer.

[link]

Ezt azért linkeltem neked, mert én jó gyártonak tartom az Epit és nagyon érdekes, hogy ebben az árkategóriában már lehet ragasztott nyakú hangszert kapni. A ragsztott nyak a felsőbb fekvésben teszi könnyebbé a játékot, és szerintem a hangkitartáson is javít. Részemről a választás vagy az első B.C. Richre vagy ez utóbbira esne.

2012. szept. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A ragasztott nyak hosszabb hangkitartása tudományosan nem igazolódott.


[link]

2012. szept. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!