Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék megtanulni gitározni...

Szeretnék megtanulni gitározni. Milyen gitár lenne jó?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, lány és akkusztikus gitáron szeretnék megtanulni játszani . Annyit tudok a gitárokról , mint egy ovónő az atomfizikáról... Mennyi egy normális gitár? Ez egy kicsit tág ,de ti mit ajánlanátok?
2012. szept. 1. 00:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mi az az elektro-akkuszikus gitár? :O
2012. szept. 1. 01:06
 2/12 A kérdező kommentje:
Gondolom elektormos, de akkuszikus... de ez túl kézenfekvő megoldás lenne :D
2012. szept. 1. 01:07
 3/12 anonim válasza:

Szia.

Nos. Én is 14 éves vagyok, lány. Kb. 7 éve kezdtem el gitározni papám jóvoltából, mert amikor ő 20 éves volt volt egy bandája, na de most ez nem lényeges. És ő akkord (ritmus) gitározott. Nos, 7 éve kaptam egy szóló&akkord gitárt. Arról azt kell tudni, hogy úgymond 2in1 gitár. Képet most nem tudok linkelni, mert ahhoz kéne a típusszáma, de majd leírom aztán megnézem. Szóval 2in1 gitár, lehet rajta szólózni és akkordozni is.

Első dolog egy normális gitár választása. Nekem Tenson fémhúros akusztikusom van (a másik), pontosan ugyanilyen: [link] .

Tökéletesen megfelel az igényeknek, tehát nem egy rosszabb minőségű, én egy fajta akusztikusat kerülnék: [link] .

Azért is, mert ezen pl.: nem jó tanulni gitározni, nem jó tanulógitárnak, mert nincsenek rajta úgynevezett pozíció-jelölők, tudod azok a pöttyök vagy akármilyen más formák a gitár nyakán. És amikor tanulod rajta az akkordokat, akkor pl. nehezebb, mert nem tudod megjegyezni és ilyesmik. Szóval ezt nem ajánlom.

Nem tudom, hogy tudod-e pl., hogy mi az az akkord meg hasonlók, sok információval tanáccsal tudok szolgálni, de már így is sokat írtam neked, akármit, több infót akarsz megtudni, mondd, kérdezd.

Üdv: Tamara

2012. szept. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkordokkal nagyjából OK-ban vagyok ,de még nagyon kezdeti fázisban van a tervem, a szüleim nem finanszírozzák... nekem meg nincs pénzem. De azért jobb körbenézni és nagyjából tudni mire kell figyelnem ha valaha is veszek egyet.
2012. szept. 1. 01:14
 5/12 anonim válasza:

Hát, nos, én az én gitáromat, azt a Tenson-t, amit fenn belinkeltem 2 éve vettük, Bp-en, 30'000 Ft-ért, ami ott a boltban majdnem a legolcsóbb volt. (Véleményem szerint, ha egyszer arra kerül a sor, hogy vesztek, akkor nem érdemes túl drágát, választani, de minőségtelent se.) Teljesen megfelelő, és nem lazulnak meg a hangolókulcsok meg ilyesmi, de persze egy bizonyos idő után leereszti a húrokat, de azt minden gitár csinálja. Papám szerint (és igen, rájöttem, szerintem is) olyan dobgitárok a jók aminek kicsit úgymond gömbölyű a nyaka. Ezt értsd úgy, hogy na hogy is mondjam, hogy megértsd :D Tehát ahol "dolgozol" rajta, tehát akkordozol ott nincs úgymond lecsapva a nyaka, hanem kicsit gömbölyűbb, így jobban ráfekszik a kezed, kényelmesebb és jobb.

És amit tudni akarsz az ilyen dolgokról tegyél fel konkrét kérdéseket és válaszolok amire tudok :)

2012. szept. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ez lehet hogy számít, 4 éve csellózok... Végülis annak is van húrja...csak kevesebb.
2012. szept. 1. 01:28
 7/12 anonim válasza:
Ömm, hát nem tudom, de biztos számít, az ujjad akkor már be van edződve a "kézimunkázásra". Kérdezz bármit gitározással kapcsolatban.
2012. szept. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hehe. Kézimunkázás. Jól elbeszélgetünk. Köszi a leírtakat, szerintem pihentetem még a dolgot , a pénz nem utolsó dolog ha az ember venni akar valamit
2012. szept. 1. 01:37
 9/12 anonim válasza:
Igen, igen :D Vannak ilyen szavak (legalábbis én használom őket, de hogy ki nevezi még így azt nem tudom :D)
2012. szept. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
10-12 ezerért már lehet venni klasszikus gitárt. Tanulni bőven elég az is. Nekem pl. van egy Suzuki márkájú gitárom, excsajomtól "örököltem", anno ő 11-ért vette, ha jól emléxek. Tűrhetően szól, a hangolást is jól tartja, tábortűz mellé gajdolni tökéletes.
2012. szept. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!