Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem játszanak progresszí...

Miért nem játszanak progresszív rockot/metált szinte sehol?

Figyelt kérdés
Ismerősöm, aki már 10 éve Dream Theater rajongó mutatta úgy egy éve a stílust. Azelőtt soha nem hallgattam, a rádióadók és a média nagyon jól eldugta. (Azóta voltam a koncertjükön, lélekformáló élmény volt.) A kérdés lényege igazából az, hogy az igazán remek zenét miért nem játsszák sehol, hogyha a szövegeiknek és a számaiknak igazi mondanivalójuk is van? Pl. A change of seasons

2012. aug. 31. 21:54
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ráadásul a megtekintések száma youtube-on is szánalmasan kevés. Alig 10 millió a legtöbb, míg a szemetet ezerrel nyomatják
2012. aug. 31. 21:55
 2/13 rajcziz ***** válasza:
100%
Mert a rock/metal, főleg a progresszívhez kell egy bizonyos értelmi szint, hogy felfogd a szövegek mondanivalóját. Ráadásul ezek az előadók nem a szuper világról énekelnek, ez pedig a zenehallgatók nagy részét nem érdekli.
2012. aug. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
igen, viszont az hogy, friday friday kb 50-szer elhangzik, érdekli őket
2012. aug. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De azt nem hiszem el, hogy nem lenne rá igény.
2012. aug. 31. 22:07
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is odavagyok a progresszív dolgokért, Dream Theater, Nevermore, Pink Floyd, Porcupine Tree...


"Buta" zenékre buta embereknek van igényük, aztán inkább ők vannak többségben.


Ne búslakodj, örülj, hogy te nem tartozol közéjük. ;)

2012. aug. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
6%
Igazi westcoast gengszterrapet, G-Funkot miért nem játszanak sehol? Mert nincs rá kereslet, a nagyobb százalék Pitbullt és társait igényli. Ennyi :)
2012. szept. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá igény sajnos, de nézd kinek van szüksége arra, hogy adják ezeket a rádióban mikor meghallgathatod akármikor. Amúgy meg én is imádom a progresszív műfajt. Dream Theater, Pink Floyd, Transatlantic, Liquid Tenson Experiment, OSI, Everon, Yes, Ayreon és még sorolhatnám egy oldalakon keresztül.
2012. szept. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Evilkiller ***** válasza:
100%

Alapvetően semmilyen rock-ot nem nagyon játszanak rádióban/tv-ben, mert a média mindig az éppen aktuálisan felkapott dolgokat tuszkolja, abból van a bevételük!

Koncerteken azért szoktam progresszív rock-ot hallani!

2012. szept. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 chrishu ***** válasza:
100%
De ha azt nyomatnák ezerrel akkor az lenne a divat szóval van azért jó oldala is a dolognak
2012. szept. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem olyan biztos, mert pl. tesómnak azért nem tetszik, mert túl bonyolult, sokrétű, változó zene. Nem lehet a progresszív előadókat kategorizálni, beskatulyázni, túl széles korlátok közt mozog. Ha elkezdené játszani a tv akkor se tetszene mindenkinek.
2012. szept. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!