Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Multieffektet vegyek vagy...

Multieffektet vegyek vagy külön kis pedálokat?

Figyelt kérdés
Már túl 1hangú a basszerozás effekt nélkül és nemtudom hogy multieffektet kéne vennem vagy külön pedálokat.

2012. aug. 20. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha külön veszel pedálokat, jobb hangzást tudsz elérni, viszont a multieffekt olcsóbb, és annyira az sem rossz azért.
2012. aug. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is, olcsóbban kijönnél, ha vennél egy multieffektet, több mindent fogsz tudni vele kezdeni, mintha az effekt árából vásárolt egy-két pedállal :)


Viszont, ha vásárolni szeretnél multieffektet, én ajánlom használtam, hiszen olykor fele annyival olcsóbb, mint újonnan (általában :) )

2012. aug. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez elsősorban attól függ, mennyi pénzed van rá és milyen hangzásokat akarsz.

Az olcsó multieffektek előnye a sokoldalúság, a hátránya a kevésbé jó hangminőség.


Azért multieffekt és multieffekt közt is van különbség, sok profi használ multieffekteket, csak az nem a 30e Ft-os kategória.


Ha csak 1-2 effekt kell, a minőséget tekintve talán jobban jársz a pedálokkal és anyagilag se tesz tönkre. :)

2012. aug. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha még nem volt effekted, akkor azt javaslom, elsőre multit vegyél. Nem kell túl drága, teljesen megteszi egy 20-30 ezer forintos cucc is. Ez jó lesz arra, hogy kitapasztald milyen hangzások érdekelnek téged. Majd ez után nekiállhatsz érdeklődési körödnek megfelelő analóg kispedálokat próbálgatni, vásárolni. Én a leírtak szerint csináltam és nem bántam meg. Remélem segíthettem.
2012. aug. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kipróbálni egyszerűbb egy jó számítógépes hangkartyaval vagy USB audio interface-szel meg effekt programmal...
2012. aug. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
multieffektet szerintem csak akkor ha sok pénzt tudsz beleölni, ha nem akkor egy külső hangkártya jobban megfelel ennek a célnak. Egyébként én analóg párti vagyok, egy jó analóg pedál többet ér az összes olcsó multinál
2012. aug. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!