Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan legyek jó punk énekes?...

Hogyan legyek jó punk énekes? További lent.

Figyelt kérdés
Az érdekelne pontosabban, hogy mi kell ahhoz, hogy az ember jó punk, punk-rock, metál bandákban énekeljen, és persze jó is legyen benne? Annyi, hogy "jó hang" meg ilyenek kíméljenek... Valami konkrétabb megfogalmazást szeretnék összeszedni, ha ez lehetséges :D előre is köszi a válaszokat :D

2012. aug. 20. 03:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A punkhoz erőteljes hang, temperamentum, pofátlanság és düh kell. Anélkül csak vergődés lesz az egész. És ezt egyértelműen belsőre értem. Nem szükséges tenni hozzá az agyadat, ha van benne élet, akkor lehetsz csipkés kisszoknyában is, elég sokan így tolták, pl. Blondie, X-ray Spex, Nina Hagen stb.

Nagy előny, (sőt mondhatjuk hogy kötelező), a rekedtesebb, mély hang, akár fiú akár lány vagy. Esetleg ha nincs, ajánlom a láncdohányzást és az alkoholizmust, az kialakítja :P

2012. aug. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
De ezek már pl annyira nem érvényesek jópár előadóra... Pl sum41, blink 182, vagy magyarok is vannak, the Grenma, Téveszme... Tudom, hogy ezek már kicsit elütnek a kezdettől de szerintem ide tartozik :D
2012. aug. 21. 21:53
 13/17 anonim ***** válasza:

És szerinted miért kap annyi kritikát a blink vagy a sum41? Csak kiejted a nevüket eg punk fórumon és már vasvillával meg fáklyával zavarnak végig az oldalon. :P

Komolyra fordítva a szót, én ezeket a bandákat kicsit erős túlzásnak érzem mind a "jó" mind a "punk" kategória alatt.

2012. aug. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Tény hogy nem garázspunk... De szerintem a poppunk azért még beletartozik... Elég sokan is szeretik azért és csak példa volt, mert nekik sem kellett az a hang :)
2012. aug. 22. 16:04
 15/17 metalhumanfull válasza:
Szia! Ez egy remek kérdés...csak mi is akarsz lenni igazán? Punk, rock, vagy metál énekes? Mindháromhoz más kell...(nem teljesen :))...mmm először a külső dolgokról írok...hm, mindenképpen kell hogy legyen egyéniséged...mozogj! Ez fontos! A punkhoz legalábbis mindenképp...ne szólogass be a hallgatóságnak...:D Fontos a szöveg...ilyet nem is láttam a válaszokban pedig...egy jó szöveg nélkül nem lehetsz jó énekes...pl...corey taylor(slipknot) a kedvenc énekesem...de azt hogy baby baby...azt nem lehet JÓL elénekelni...érted remélem :D hang...Punk: attól függ: ha ez a sumos blinkes punk...akkor a jó a hang és a karakter elengedhetetlen...ha viszont egy ilyen gagyi garázs, ivós mindenki pogózik punk akkor tök mindegy xD...rock: mmm erre nem tudok mit írni >.< ha felteszel egy ilyen kérdést nyilvan megvan a jó hangod...de rock...Tüdő! Ez mindenháromhoz fontos!! Tüdő tüdő tüdő...ha egy 120ban kitartod a hangot négy ütemig az már megfelel :D aztán metal...na ez a kedvencem...A hörgős részeknél...szerintem alapra ne hörögj...az undorító! Használj scream vokált vagy egyéb technikákat...fellépések, és próbak utan kész leszel, mert végig feszíteni kell...az igazi mély hatalmas bődülések csak lentről, GYOMORBÓL jönnek...de vannak számok ahol végig ez van...de a versékbe a jő metálosok inkább screamet használnak vagy mást de nekem ez a kedvencem...itt is feszíteni kell végig de a torkodat is használni kell...ott hátul kell megnyomni és akkor nagyon király lesz...mint pl..A bullet for my valentine énekese ezt használja...a basszer pedig sokszor simán torokból visít...ezt imádom de nem ajánlom, mert teljesen szétcseszi a torkod és ha sokáig csinálod akk nem jön ki a hang...(tapasztalat) szval a hörgős részekről ennyit...a tiszta részek...hát ott meg csak legyen a helyén mindig minden hang...Most hogy rajtad túl vagyunk a leendő zenekarodnak is szeretnék tanácsot adni, ha szabad...ha hosszú hajú manusok is vannak, nagyon ajánlott az együtt hajpögetés...egyébként...ha együtt ugráltok az nagyon esztétikus, és ha a közönségis ugrál veletek, akkor tuti hogy jók vagytok...ja és még annyi, hogy onnan tudod hogy te nem csak zeneileg voltál jó hogy a fellépés/próba után fááááj a nyakad ;D és ezt ne vedd figyelembe: én 14 éves vagyok...2 éve zenekarozok...jó mélyen belevájtam magam miiiinden téren ebbe az egészbe...több szerencsét neked! :D ( kell egy jó dobos majd! ám)
2012. aug. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi, ez tetszett :D És látom te is jókat hallgatsz :D
2012. szept. 3. 22:14
 17/17 metalhumanfull válasza:
nincs mit :D írj privibe hogy hogy haladsz :D
2012. szept. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!