Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitárt szeretnék...

Elektromos gitárt szeretnék venni! Véllemény?

Figyelt kérdés

Igen pénz szükében vagyok mostanság és szeretnék szobára egy gitárt ... gitárkombóm olcsón megleszz 15W de kiváncsi vagyok mennyire ér ez meg !


[link]



2012. aug. 17. 12:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Tényleg, alighanem a modellezősről kombóval akar fémhúros akusztikust szimulálni az elektromoson... jól kitaláltad! :)


Más kérdés, hogy az olyan is lesz.

2012. aug. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nos, nekem a Micro Cube-on van ilyen akusztikus modell, szerintem egész jó. Ha nem tud, vagy nem akar két gitárt tartani, akkor simán megfelel az elektromos gitár egy modellezős kombóval..

Viszont az "olcsón meglessz 15W" típusú gitárkombó nem tudom, mit takar. Nem vennék rá mérget, hogy tud majd akusztikus hangzást. Mert hát a tiszta csatorna nem egyenlő ezzel. Attól, hogy tiszta csatornára kapcsolsz effektek és torzítás nélkül, még elektromos gitár hangja lesz.

Ajánlom a Micro Cube-ot, abban viszonylag sok lehetőséged van, és relatíve olcsón megkapod. Szobában bőven elég.

2012. aug. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én is úgy értettem, hogy az olcsó kombóval olyan is lesz.

Bár amúgy se mondanám, hogy sima elektromos gitár hangból élethű akusztikust lehetne csinálni, próbáltam pár modellező szimulációt, van egy Line6 JTV-89 Variax gitárom is ami ebben a műfajban a jelenlegi csúcs és még annak az akusztikus hangja se teljesen meggyőző, pedig abban sokkal fejlettebb és kifejezetten erre optimalizált technológia van.

2012. aug. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Azért az új Variaxok már ott vannak akusztik hangban, csak tudni kell használni... :)

Ezeken pl lefostam a bokám: [link]

3:25-től

2012. aug. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Azért a csúcskategóriát hanyagoljuk még, a kérdező minden bizonnyal kezdő, vagy csak most fogja kezdeni.
2012. aug. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Egy Youtube videón nem lehet megállapítani a tényleges hangzást, majd akkor érdemes határozott vélemént mondani, ha ott van a kezedben és játszol rajta, meg mindjárt egy valódi akusztikuson is (ahogy nekem itt van mindkettő mellettem)


Tényleg meglepően jó a JTV Variax, de mégis érezhető, hogy valamiért nem eredeti az az akusztikus hang.

De mindegy, végül is eltértünk már nagyon a témától.

2012. aug. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!