Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik a jobb gitár? Mexikói...

Melyik a jobb gitár? Mexikói fender stratocaster, vagy a squier delux stratocaster. Melyiknek van jobb, igazi "fenderes" hangja?

Figyelt kérdés

2012. aug. 17. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
A Fendernek.
2012. aug. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A mexikói Strat általában azt mondják közelebb áll minőségben az eredeti amaerikai Fenderhez, mint az Ázsiában gyártott Squier.

A hangzásban amúgy azért olyan erős különbség nem lehet. Egyébként mindkettőnek tucatnyi változata van, melyek eltérőek lehetnek hangban, pickuptól, faanyagtól függően.

2012. aug. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

konkrétan: fender standard stratocaster made in mexico és squier deluxe stratocaster gitárokra gondoltam.

a fender éger jávor kombináció squier pedig hársfa jávor.

azt hiszem a drágább fendereknek kőris testük van. viszont a squierben talán jobbak a hangszedők, igaz azt ki lehet cserélni.

2012. aug. 17. 16:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát, a Fender Strat test anyaga valóban kőris volt először, de a leggyakoribb az éger, mivel az egyrészt olcsóbb volt, másrészt könnyebben tudtak beszerezni nagyobb mennyiségben és egyenletes minőségben.

A kőris valóban később inkább a drágább modelleknél volt.

A hársfa meglehetősen ritka az eredeti Stratnál.


A pickupokat nem tudom, a Fenderé standard, a Squier meg Duncan designed, de ettől még nem tudom, jobb-e.

Az biztos, hogy a használók jó véleményeket írtak róluk.

2012. aug. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mexikói nyilván fenderesebb. Viszont a delux squier egyáltalán nem rossz, csak másabb a hangja.
2018. márc. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Duncan designed felirat csak parasztvakítás, semmi köze a duncan szedőkhöz. Se hangban se technikailag. Ag igaz hogy alnico mágneses de olyan árnyékolást még nem láttam a pickupon mint ezen. Pont emiatt szól szarul.
2022. szept. 20. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!