Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell tappingelni?

Hogyan kell tappingelni?

Figyelt kérdés
Láttam már oktató videót, elméletbe értem is de nemtudom úgy megütni a húrt, hogy olyan hangerőn adja ki a hangot mintha pengetném. Van ennek vmi különleges technikája vagy esetleg a gitáron kell vmit átállítani ilyenkor?

2012. aug. 11. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tappingelni alacsony húrnyomással és húrmagassággal lehet jól.

Egyébként meg semmi extra nincs benne, inkább az elengedést lehet rosszul csinálni: ne csak elengedd a húrt, hanem a tappingelő ujjaddal pengesd is meg, egyébként meg gyakorolni gyakorolni gyakorolni.

2012. aug. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az elsődleges kérdés, hogy hová tesszük a pengetőt a tapping-technika során?

Nem a szánkba! Én 4 lehetőséget említenék meg a "klasszikus", azaz maximum 1-2-3 ujjal elkövetett tapping-technikában. Itt jegyzem meg, hogy létezik 8 ujjas tapping-technika is.

Célszerű, hogy a technika során a tapping-ujj a húrt ne függőlegesen felülről, hanem egy kissé oldalról érintse. Én ezt a mozdulatot elpengetésnek neveztem el. Erre azért van szükség, mert másként a húr meg sem szólalna vagy csak nagyon halkan. Ez a mozdulat kicsit hasonlít a legato-technikához, ahol ezt az elpengetést korlátozottan, de szintén meg kell tennünk, ám ekkor a húrlefogó 1-2-3-4 ujj valamelyikével. A tapping-technika tehát egyúttal diszkrét húrpengetés is. Ennek iránya kétféle lehet: a tapping után fizikailag vagy fel vagy lefelé folytatódik a technika. Én annak vagyok a híve, hogy V-alakot írjon le, mert az mozdulatában folytonosabb.

2012. aug. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kösz, ez hasznos volt. Ezért nem működött ezek szerint nálam igazán a dolog. :)
2012. aug. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Aktív Gitár:

Mennyi ideje gitározól?

2012. aug. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon régóta, de másfajta zenét szoktam inkább, mármint olyat, ahol a jobb kéz csak penget, de nem vesz részt a tappingben. Bal kézzel még egész jól megy, persze nem az ilyen shreddelős metálokkal. Olyat csak néha próbálgattam, de mivel nem ment, nem erőltettem. :)

Meg amúgy se gyakorlok eleget... :(

2012. aug. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Skálázást tanulj végülis az a gyors szólóknak a kulcsa. Arpeggio megy? inkább megse kérdezem az még nehezebb mint a shred.
2012. aug. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, én már nagyon régóta nem gyakorlok ilyen alapokat, csak játszogatok magamnak... :(

Blues meg Dire Straits meg ilyesmi...

2012. aug. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dire Straits az bizony jó eggyüttes. Szóval akkor te ilyen Blues-os utat választottál. Az se rossz.
2012. aug. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!