Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csöves gitárerősítőnél a...

Csöves gitárerősítőnél a végfok vagy az előfok csövek használódnak el előbb? Használt csöves erősítő vásárlásánál meg lehet valahogy állapítani a csövek állapotát, amikor kipróbálom, vagy csak szakember tudná megmondani?

Figyelt kérdés

2012. aug. 5. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Kapcsolástól függ szerintem.

Nem hinném, hogy egy laikus könnyedén meg tudná mondani kívülről egy csőről, milyen állapotban van.

Annyit megtehetsz, hogy bekapcsolt állapotban megnézed, milyen színnel világít, a narancsos-sárgás a normál, a kék azt jelenti, hogy gyenge, a piros meg azt, hogy túlhajtott.

Ha óvatosan megkopogtatod egy ceruzával vagy más, nem fémes vezető dologgal és recsegést-ropogást hallasz, az nem jó jel.

2012. aug. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

JA igen, fontos!

Ne nyúlkálj bele! Életveszélyes áramütést okozhat, ha elővigyázatlanul megérinted valamelyik fémrészt. Csak szigetelt dologgal érintsd meg, a kopogtatásnál is és ha már ceruza, lehetőleg ne a grafitot fogd, hanem a fát. De jobb egy műanyag valamit vagy fa pálcikát használni.

2012. aug. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

6L6 csöveknél normális a kék fény, színből sok mindent nem lehet megállapítani, inkább csak a biasolást, korra semmilyen következtetés nem ad. Esetleg ha egyáltalán nem világít, akkor gyanús, hogy gáz lehet.

Egyébként az előfokcsövek általában valamivel hamarabb elhasználódnak, de érdemes egyszerre cserélni őket.

2012. aug. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csak arra utaltam, ha helytelen a bias beállítás (túl van hajtva a cső), akkor várhatólag csökken az élettartama.
2012. aug. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már megvettem és úgy néz ki minden rendben van. Köszi!
2012. aug. 8. 16:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen cucc lett?
2012. aug. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egy Marshall Haze 15 (mhz15) full csöves fej és nagyon tuti hangja van szerintem. Sajnos ládám még nem jött meg hozzá, hangszerboltban pedig sietve kellett kipróbálnom, de így már itthon sem fog meglepetés érni szerintem.
2012. aug. 10. 15:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért nyugtass meg, hogy nem újan vetted.
2012. aug. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem, használtan vettem. Ezért is paráztam, hogy pl elvannak használódva a csövek vagy van valami rejtett hiba, de úgy néz ki minden rendben. Amúgy újan már nem lehet kapni, mert a Haze szériát nem forgalmazzák tovább és nem kap nagyker sem. Elvétve lehet még találni szerintem 1-2 darabot boltokban 130 körül. Szeptembertől jön be ennek a helyére valami új cucc. Nem 100%, de ha jól értesültem a dsl-ből lesz 15 wattos fej és egy kombó.
2012. aug. 10. 23:35
 10/10 anonim ***** válasza:
#4 A bias-al a nyugalmi áramot állítjuk be akár egy autó alapjáratát, s ennek semmi köze nincs a cső túlhajtásához.
2017. dec. 4. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!