Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A nu metal-t miért nem tartják...

A nu metal-t miért nem tartják metálnak?

Figyelt kérdés

2012. júl. 24. 22:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%

Mert a többi metál alműfajhoz képest harmatgyenge. És minél inkább az extrém metál felé hajlik valaki, annál inkább tinglitangli gyerekzenének érzi. Másrészt azért mert könnyen eladható zene, a divatrockerek előszeretettel hallgatják, csak hogy elmondhassák hogy ők fúde kemény zenét hallgatnak, hogy ez nem divatzene (hozzáteszem, a nu metál már régen nem underground műfaj, erősen hajlik a mainstream felé) és belekötnek mindenkibe aki szól nekik hogy halkabban ordítson a buszon az akármi.

Ez a 'nem minden rovar bogár' eset. Nem mindenki divatrocker aki hallgatja, de a divatrockerek közül sokan azt hallgatják. Merthát ez a legkevésbé brutális metál, a klasszikus heavy metál nem menő mer az régi, és a küszöbszintjük elég alacsonyan van a drágáknak. :D

A környezetemben lévő metálosok elmondása alapján nem az zavarja őket hogy nincs a zenében torzított gitár és halálhörgés, hanem ahogy viselkednek egyesek.

Egy ismerősöm (black metált játszik) azt mondta, hogy őt nem érdekli hogy ki mit hallgat, de amikor a Slipknotos 14 évesek antikrisztusnak hiszik magukat, az k*** idegesítő.

2012. júl. 25. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
köszi, sokat segítettél :) viszont egy kérdésem még lenne. akkor mi? :D
2012. júl. 25. 09:25
 3/30 anonim ***** válasza:
52%
A nu metal nu metal, azért nu metal a neve :D
2012. júl. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
48%
pl. egy linkin park, elég messze áll egy panteratól :D
2012. júl. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
52%
én szeretem, de valóban elég tág fogalom, már a Linkin Park és a Slipknot is elég messze áll egymástól... pedig egy műfaj
2012. júl. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
de miért ítélik el?
2012. júl. 25. 13:53
 7/30 A kérdező kommentje:
mármint az olyan bandákat akik játszottak nu metalt is.
2012. júl. 25. 14:00
 8/30 anonim ***** válasza:
92%
Mert elitisták.
2012. júl. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
63%
12:30 Nekem is ez a bajom vele,hogy nagyon sok eggyütest szoktak "nu metal"-nak nevezni és mégis teljesen különböznek. A Linkin Parknak szerintem nem túl sok köze van a metálhoz..
2012. júl. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
83%

nekem nincs bajom vele, ha megnézzük pl. a Limp Bizkitet, Linkin Parkot és a Slipknotot, a műfaj egyik jellegzetessége megtalálható mindhárom együttesnél: az elektronikus alap. de ahogy a Wikipedia is írja:

'A nu metal pontos meghatározása szinte leheteten, mivel a legtöbb, nu metal kategóriába sorolt együttes sokféle más stílust is felhasznál. A hagyományos metált kedvelők általában elutasítják a meghatározást, miszerint a nu metal a metál műfajok közé tartozik.'

2012. júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!