Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ismeritek ezt a gitármárkát?

Zsigulee kérdése:

Ismeritek ezt a gitármárkát?

Figyelt kérdés
Új gitárt keresek nagyjából 30ezer forint alatt.Találtam egy bizonyos "Framus" márkát,de még nem nagyon hallottam róla.Nektek van valamilyen tapasztalatotok a márkával kapcsolatban?Vagy esetleg tudtok még másik márkát ezen az áron belül?Köszönöm!

2012. júl. 21. 11:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Az kimaradt,hogy klasszikus és akusztikus(elektroakusztikus is) érdekelne.
2012. júl. 21. 11:47
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem rossz, de mi a jó bánatnak vennél újat, ha nincs rá pénzed? Vegyél használtat.
2012. júl. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a márkát, de adok egy jó tanácsot. Mint minden, a gitár gyártás is pénzbe kerül. Kell egy minőségi alap, ami megadja a hangszer lelkét: a fa. Ezt le kell festeni. Egy rossz, túl vastag (nem engedi át a hangot), túl vékony (könnyen kopó) festék már itt tönkreteheti az egészet. Kell egy vállalható, jól kezelt fogólap, ami nem fog 1 év múlva berepedezni. Erre aztán jön a "hardver". Hangolókulcsok: ha olcsó, nem tartja a hangolást. Bundok: ha rossz minőségű, nem jól vannak berakva, az egész hangszer mehet a kukába. A hangszedők. Hiába énekelsz gyönyörűen, ha egy 500 Ft-os mikrofonnal veszed fel magad... A potméterek. A rossz minőségű potméter mindenre alkalmas, csak arra nem amire kéne... és akkor erre még rá is kell dobni egy csomag húrt. Aztán el is kellene szállítani Kínától egészen Magyarországig, a raktárból meg még a hangszerboltig is. Hajjaj, szegény gitár, mire megérkezik már azt sem tudja tél van vagy nyár. Mindez 27 ezer Forintért? Ne már.


De nem ilyen rossz a helyzet, sokan bebizonyították hogy LEHET olcsó hangszert csinálni. Én azt mondom 70-100 ezer Ft az a határ, amitől már nem nagyon kell félni, de mindenképp le kell ellenőrizni. Ez alatt épp a 30 ezres az a határ, ami még vállalható. 30 ezer alatt lehetetlen jó hangszer gyártani. Ez tény. Úgyhogy mindenképp azt ajánlom, gyűjts még egy kicsit, nem sok különbség, de ma épp ez a határ, ami elválasztja a jót a borzalmastól. De van mégegy lehetőség: vehetsz használtan is hangszert. Én ezt ajánlom a te esetedben.


Ha mindenképp 30 alatt szeretnél újat, akkor viszont csak akusztikust tudok ajánlani. Az elektro-akusztikust felejtsd el, értelmetlen. Csak színpadon használatos, ha közben ugrabugrálni akarsz. Egy mezei akusztikus még 10-20 ember előtt is megszólal... sőt.


Azért leírok neked pár OLCSÓ és MINŐSÉGI márkát (mivel konkrétumot nem tudok, nem írtad, konkrétan milyen stílusú gitárt szeretnél):


-Squier (A Fender alvállalata! Sokak véleménye szerint a 32 ezer Forintos Bullet széria a legolcsóbb minőségi gitár a piacon. Szerintem is.)

-Cort (Magyarországon nagyon népszerű, ki lehet fogni jó darabokat)


Kicsit magasabb áron:

-Epiphone

-Vintage

-Yamaha


Ezen márkák alá ne adj, kivéve ha valaki (szakértő) bizton állítja, hogy más is jó.

2012. júl. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A mostani gitárom egy olyan,amire azt mondták viszonylag jó(egy öreg Cremona),amit 6000-ért vettem használtan.
2012. júl. 21. 12:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!