Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék egy akusztikus...

Szeretnék egy akusztikus gitárt. Elektromoson tanultam meg gitározni. Nehéz lesz átszokni?

Figyelt kérdés

Szóval nehéz megtanulni pengető nélkül gitározni ha már azzal szoktam meg?

Ls sehogy nem tudok elektromos gitárnak olyan akusztikus gitár hangzást csinálni?


2012. júl. 15. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem tudsz.. ha a torzitást nem raksz rá...
2012. júl. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De akkor sincs olyan tipikus akusztikus gitár hangja,,,
2012. júl. 15. 18:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez azért van, mert jelentősen különbözik a kettő fizikája. Az akusztikus sima "analóg" hangot állít elő, az elektromos már minimális húr rezgésből is bármilyen hangot.

Ha akusztikus hangzást akarsz, akkor vegyél egy akusztikus gitárt, s ha ki akarod hangosítani, akkor elektroakusztikusat.

Viszont más stílust igényel a két fajta gitár. Nekem van egy rocker gitáros barátom, aki az akusztikus gitárral losz@rt se tud színpadképesen. Én viszont igen... de az elektromos gitárja pedig nekem nem áll kézre. :D

2012. júl. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vedd meg a gitárt és csináld, a puding próbája az evés. Hogy ki mennyire, milyen gyorsan tud átállni, szerintem nagyon egyénfüggő. Amúgy hogy jön ide a pengető? Az akusztikushoz sem árt pengető. Én legalábbis acél húrost használok és lekopnának az ujjaim pengető nélkül egyes játékoknál.

Felépítésükből adódóan nyilván nem tudsz olyan hangzást elérni elektromossal, mint akusztikussal, viszont az utóbbival is lehet nagyon érdekes dolgokat művelni.

Nézd meg ezt az alábbi videót:


http://www.youtube.com/watch?v=ctYzztvFQXc


Figyeld meg 1:11-nél, hogy csinálja a nyújtást :-)

Megtekeri a gitár nyakát.

Nagyon profi a pasi. Szóval az én véleményem szerint érdemes megtanulni akusztikuson, ha azzal elérsz egy jó szintet, akkor az elektromossal már csodákat tudsz művelni.

2012. júl. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!