Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha akusztikus gitáron tudok...

Ha akusztikus gitáron tudok játszani, utána még kell tudnia elektromoson is ahhoz, hogy basszerozhasson?

Figyelt kérdés
Nemsokára kapok akusztikusat,de a jövőben basszusgitározni szeretnék.Elég ha akusztikuson tudok,és utána ugorhatok is majd a basszusra,vagy kell elektromoson is tudni a basszushoz?
2011. aug. 16. 00:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem ugyanaz játszani a két hangszeren, mivel más-más technikákat kell tudni elsajátítani rajtuk. A basszusgitáron teljesen más a pengetés, mint az akusztikus és elektromos gitárokon.
2011. aug. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hmm értem=/ köszönöm:)
2011. aug. 16. 00:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akusztikus/elektromos gitár és basszusgitár között ég és föld a különbség. Ha basszerozni szeretnél, szinte feleslegesen kezdesz akusztikuson. Nagyon minimális dolgokat fogsz elsajátítani hozzá, mint pl a húrérzet, vagy némi zeneelmélet, de ezt akkor is elérnéd, ha basszusgitáron kezdenél.
2011. aug. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 The Nobody ***** válasza:
Nem kell.Viszon jó lenne ha tudnál basszuskulcsban kottát olvasni...én cselló után kezdtem basszusgitározni és tök jól megy.A pengetést és az érintők távolságát pár nem alatt megtanultam, utána meg már egyszerű.
2011. aug. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 The Nobody ***** válasza:
Ja, és rögtön kezdhetsz basszusgitárral, mert úgy csak nehezebb lesz átszokni az akusztikusról.
2011. aug. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
áá*.* na akkor megfogadom a tanácsokat,kezdek azzal:) és igazán köszönöm a válaszokat,életmentő volt :D
2011. aug. 16. 16:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!