Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék hobbi szinten...

Szeretnék hobbi szinten elektromos gitáron játszani. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nem kívánok tanárhoz járni, meg így túl komolyan venni, csak hobbi szinten próbálgatni, mert nagyon tetszik a videók alapján. Teljesen kezdő vagyok, tehát nem tudok akusztikuson sem játszani. Mit ajánlotok? Milyen gitárt vegyek? Egyáltalán van esélyem autodidakta módon megtanulni pár számot, vagy inkább csak gépezzek tovább?
2012. júl. 5. 20:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hát először is el kell döntened, hogy mennyit szánsz rá. Utána, hogy elektromos vagy akusztikus kell-e neked.

Egyébként igen, rengetegen tanulnak otthon, meg lehet tanulni.

2012. júl. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Hát nyilván nem valami profi gitárt szeretnék, ezért érdekelne olyan gitár, ami még nem tapossa a gagyi kategóriát, de használható kezdésre, tanulásra, csak nem tudom, hogy ezek milyen árkategóriában találhatóak. 20 000 ért már van ilyen gitár, vagy 40 alatt ne is reméljek?

Egyértelműen elektronikus gitárt szeretnék, annak valahogy megvan számomra az a bája, amit az akusztikus nem tud nyújtani.

2012. júl. 5. 21:40
 3/18 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemesebb a használtak között keresgélned ha ennyid van rá csak. Squier Affinityk, Yamahák esetleg Epiphone-ok egész jól kifoghatóak, illetve - bár én személy szerint utálom - de Cortoknak sincs rossz ár/érték aránya.

[link]

[link]

Jelenleg például a fenti kettő nemrossz, illetve ha nem zavar a festéshiba:

[link]

2012. júl. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Személy szerint a Yamahát ajánlnám ezek közül, hiszen éger test HSH pickupok, nem elhangolódó tremoló.
2012. júl. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én a helyedben egy Squier Affinity-t vennék használtan, 30 ezerért már megkapod. HSS kiadás legyen, tehát humbucker-single-single, azaz két egytekercses hangszedő, a hídnál pedig egy kéttekercses.
2012. júl. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó: jelenleg nincs Affinity, de mint látod, én is azt írtam először.
2012. júl. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%
2012. júl. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
49%
Naná hogy van! én is tanár nélkül full egyedül tanultam meg gitározni. Youtubon írd be h guitar lesson és ott ki ad egy csomó videót. Én is úgy tanultam meg. A szólógitáron egyszerűbb nekem van szóló meg akusztikus is...előszőr szólón tanultam úgy könyebb (nagyobb hely van az ujjaidnak) és persze menőbb is :) ...Kezdő hangszerre SOSE költs 15-nél többet, mert ha esetleg nem tudsz megtanulni vagy megunod kidobott pénz :/ ... én így jártam a hegedűvel---
2012. júl. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

6.: Mi az, hogy jelenleg nincs Affinity? :O

7.: Ilyet ne javasolj, ennek neve sincs. A Squierhez a Fender adja a nevét, csak jelent valamit.

2012. júl. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
49%
szerintem első hangszerre nem szabad ennyit költeni :/ ... van egy csomó ismerősőm akinél otthon csücsül a 30-50.000 Ftos gitár aztán nem is tudott rajta megtanulni. Az én első gitárom 9000 FT-volt. Azon szépen megtanultam. Utánna eladtam és vettem egyet 30-ért. Ha esetleg nem tud megtanulni 10.000-es összeg nem pénzkidobás érte...én minden tanítványomnak az olcsótajánlom előszőr aki tehetséges és kitartó az befektethet drágábba is később...
2012. júl. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!