Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárerősítő beállítással...

Gitárerősítő beállítással kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy Laney LX12 gitárerősítőm és egy Cort X1 gitárom. A gond a hangzással van, a hardcore/metalcore zenét szeretem, az erősítőhöz kapott használatiban szerepelnek is beállítások, extrém/metal esetén az alábbiakat javasolja: crunch 10/10, bass 6.5/10, mid 1.5/10, treble 2.5/10, volume 6/10. A gond az, hogy így tényleg jól szólna, de a legmélyebb, E húr elnyomja a többi húr hangját. Egymagában, külön-külön minden húr jól szól, tetszik a torzítás, de több húr együtt már közel sem hangzik jól, elnyomják egymást. Nyílván próbáltam a torzítást lejjebb tekerni, ez meg is oldja a problémát, de akkor viszont már a baj az, hogy nem elég torz, a kettő között pedig nem sikerül beállítani. Van esetleg valakinek ilyen erősítője, ötlete, vagy tapasztalata? Tudtok hardcore/metalcore-hoz valami jó beállítást?


Az erősítő használati utasítása PDF-ben:


[link]



2012. jún. 7. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem az erősítődön múlik.

Pickup magasság beállítása rendben van?

Az se kizárt, hogy a pickupnak nem eléggé jól definiált a hangzása...

Clean beállítással is hangosabb az E húrod?

2012. jún. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, más beállításnál, vagy ha lejjebb veszem a torzítást nincs ilyen gond (leszámítva, hogy akkor nem szól elég torzan). Alapvetően nem az E húrral van baj, hanem hogy torzításnál a húrok elnyomják egymás hangját. Ahogy írtam is, külön-külön jól szólnak, nagyon tetszik ez a hangzás, de mikor több húron játszok egyszerre, úgymond összefolyik az egész. A gond az, hogy max torzításnál, 10/10 szól (nekem) jól a gitár, a használatiban is ezt a beállítást javasolják, de ugye így a fenti probléma áll elő, ha pedig lejjebb veszem a torzítást, már 9.5/10 nem szól elég torzan.
2012. jún. 8. 09:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy összefolyik, mert sok a torzítás meg a mély és kevés a közép.

Vegyél vissza a mélyből, annyira hogy ne huppogjon (fölösleges, ezért van a basszusgitár), a középtől pedig ne félj, adagold neki rendesen amíg nem lesz orrhangú a gitárhang (lehet nem tűnik annyira metálnak így, de zenében sokkal jobban fog szólni).

Magasat is dobjál rá keveset, hogy azért legyen némi artikulációja is a hangnak, ne csak teste...

Torzítást meg addig kell visszavenni, amíg éppen harap még.

Ezek mind eléggé körülbelüli dolgok csak, de fülre ezt pillanatok alatt be lehet lőni.

2012. jún. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél!
2012. jún. 9. 12:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!