Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdő gitáros vagyok. Az...

Kezdő gitáros vagyok. Az mennyire lesz probléma ha csak a D húrig ér fel az ujjam?

Figyelt kérdés

2012. jún. 4. 17:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Annyit csak, hogy a gitár húrjainak harmadát nem tudod használni. Vegyél egy kisebb gitárt.
2012. jún. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
biztos vagyok benne, hogy elérnéd a többit is, csak szarul fogod a hangszert. hány éves vagy?
2012. jún. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez valami vicc?

"Kezdő autóvezető vagyok, az mennyire lesz probléma, hogy csak a kormányt érem el, de pedálokat a lábammal nem?"

2012. jún. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Minden magassághoz van megfelelő gitár. Egy kisgyereknek is lehet olyan gitárt venni, ami neki való és elér mindent úgy ahogy kell.


Ha tényleg nem éred el az összes húrt és nem csak rosszul fogod le őket valami teljesen rossz gitártartással, akkor szépen menyél be a legközelebbi hangszerboltba és mond meg az eladóknak, hogy a te méretedben szeretnél gitárt venni. Meg persze vásárlás előtt mindenképpen próbáld ki te magad!


Amit még eltudok képzelni nálad az az, hogy állva nem éred el a magasabb fekvésű hangokat. Ha ez a helyzet, akkor állítsad feljebb a hevedert és ne a töködnél hord a gitárt csak azért, mert azt hiszed az a menő és úgy néz ki jól.


Összefoglalva pedig: igen probléma. Annyira nagy hogy úgy nem fogsz tudni egyszerűen megtanulni gitározni.

2012. jún. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbálok változtatni a tartáson! Kedves utolsó -nem kötekedésképpen- nem tudom a tökömnél tartani, mert lány vagyok :)
2012. jún. 5. 22:01
 6/12 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt az oldalt, vannak a képztartásról képek, talán segít.

[link]


[link]


[link]


Angol megy? Mert a leírást is érdemes elolvasni, ugyanis néhány kép épp azt mutatja, hogy NE fogd. :)

2012. jún. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, akusztikus vagy elektromos gitáron tanulsz-e, de mindkettőből létezik olyan, melynek kisebb a nyaka és a bundok távolsága is.

Akusztikusban feles vagy háromnegyedes a neve, elektromosban nem tudom, van-e külön neve, de ilyen:


[link]

2012. jún. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Gondolom úgy próbálod átfogni, hogy a tenyered alul el sem mozdul a gitár nyakáról. Pedig nem kell annak fixen ott állnia, mozgasd a csuklódat, told előre úgy ahogy a kézfejed derékszögben legyen az alkaroddal, az ujjaid pedig úgy hajoljanak rá a húrokra, hogy ujjheggyel szorítod le a húrokat. Remélem érted, nem tudom szemléltetni. Ne legyél lusta, nem csak az ujjaknak kell mozogniuk, hanem az egész kezedet irányítani kell folyton játék közben úgy, ahogy az akkord megkívánja. Hidd el, megfelelő kéztartással nincs olyan vastag nyak, amit ne lehetne átérni.
2012. jún. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 XDancsi válasza:
HA rövidek az ujjaid akkor nem ajánlom a gitározást sem a zongorázást... Ha ilyen esetben vagy akkor inkább dobolj vagy valami más hangszert játsz... Tip: ne billentyűst, és ne húrost...
2012. jún. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem kell elbátortalanítani.

Kérdés mennyi idős és milyen rövid az ujja, mert ez nem derült ki egyértelműen.

Nekem is extrém rövid az ujjam, nagyjából egy 12-13 éves kamasz kezének megfelelő méretű és mégis gitározom már elég régóta, oké, hogy sose leszek sztár de egy jó átlagos amatőr szint ne probléma. Még basszuson se.

2012. jún. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!