Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitár lenne nekem az...

Milyen gitár lenne nekem az ideális? Hozzáértők légyszíves!

Figyelt kérdés

Na szóval már régóta meg szeretnék tanulni gitározni, csak sajnos eddig nem sikerült.


-Teljes mértékben kezdő vagyok!

-17/L

-Nem szeretnék karriert a gitározásból, csak hobbiból szeretnék "megtanulni"!

-Magamtól szeretnék, vagyis az internetről! :)


Előre is köszi! :)


2012. máj. 13. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bármilyen gitár ideális lenne:) Ha akusztikuson szeretnéd kezdeni vegyél olyat, ha elektromoson, akkor szerintem nyugodtan kezdheted azon is (bár én akusztikuson kezdtem). Első gitárnak meg elég egy olcsóbb fajta, ha bejön a dolog később úgyis veszel egy jobbat, ha meg nem akkor nem költöttél el fölöslegesen sok pénzt :)
2012. máj. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Budapesten tudsz valami olcsóbb hangszerboltot? :) Én mondjuk olyan 10.000 körülire gondoltam, ha esetleg van olyan! :) És az akusztikus és a klasszikus gitár között van különbség?
2012. máj. 13. 13:52
 3/11 anonim ***** válasza:

Sok hangszerbolt van, igazából nemtudom melyikben lenne érdemes körülnézni:D Viszont hangszerdiszkont.hu oldalt tudom ajánlani elég megbízható a bolt. 10.000-ért nem biztos hogy találsz, de 15-20ezer között már vannak gitárok amik jók kezdésnek. :)

A klasszikus gitár és akusztikus között a különbség kb olyan mint a "minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár"-dolog, a klasszikusnak más a formája, nylon húros, de a klasszikus gitár is akusztikus gitár. És eredetileg ugye klasszikus zenét játszanak rajta, de persze azon is lehet játszani másmilyet is:D

2012. máj. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
[link] Köszi! :) Most találtam ezt az oldalt, nem tudom, hogy mennyire meg bízhatóak, de hátha! :) Esetleg erről mi a véleményed? :) És ha mondjuk veszek új húrt akkor minden gitárhoz más húr való?
2012. máj. 13. 14:44
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdésnek tökéletes, főleg hogy mondtad, hogy nem akarsz rá sokat költeni. Elején nekem is hasonló kaliberű gitárom volt :D És Nem, nem más-más húr való a különböző gitárokhoz, csak pl. fémhúrosra ne akarj nylon-húrt tenni meg ugye húrokból és vannak különböző vastagságúak
2012. máj. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De mondjuk miben más ha vastagabb a húr? Vagy ha vékonyabb? :) Szerinted jobb lenne ha fém húrosat vennék? Vagy melyik a jobb? A fém húrosat kézzel is lehet pengetni?
2012. máj. 13. 20:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Húr vastagságánal a hangszínben van különbség, minél vastagabb annál mélyebb a hang. Fémhúrost is lehet kézzel pengetni, a nylon húros jobb klasszikus zenére, de persze mást is játszhatsz rajta. A fémhúrosnak szép fémes csengése van, azt használják inkább bluesra, rockra. Ja és ha fémhúroson kezdesz lehet, hogy a kis vékony húrok kényelmetlenek lesznek meg vágják kicsit az ujjat, mert még nincs megkeményedve a bőr. De ettől függetlenül olyanon kezdd el amilyenen akarsz :) :D
2012. máj. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
csak az a baj, hogy nem értek hozzá! :/ :) bocsi még egy utolsó kérdés aztán ígérem békén hagylak, ezt meg tudnád mondani, hogy milyen húros gitár? :) http://www.youtube.com/watch?v=OPjtd87Cr8g&feature=relmfu
2012. máj. 13. 20:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Nemgáz, kérdezz nyugodtan :D Hát amennyire látom a videón, fémhúrosnak mondanám
2012. máj. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az egy klasszikus gitár nylon húrral. a húrvastagság nem a hang mélységét szabályozza, hanem a hangkitartást és a kényelmet.
2012. máj. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!