Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehetnék DJ?

Hogyan lehetnék DJ?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy régóta szeretnék DJ lenni. Nem kell, hogy én legyek a következő David Guetta, csak tudni szeretném, mit hogy kell és érteni szeretnék hozzá. 17 éves vagyok és semmit nem tudok. A virtual DJ-t naggyából tudom kezelni, de én saját zenéket szeretnék csinálni. Hol kezdjem el? Előre is köszi!

2012. máj. 2. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Töltsd le az FL Studiot,vagy nézz utána más ingyenes zeneszerkesztő programnak.Gyakorolj sokat!A virtualon is és kevesebb gondod lesz egy igazi keverővel.Csinálhatsz kisebb bulikat lap-topon,majd ha összegyűlik valamennyi pénzed,akkor vehetsz magadnak egy keverőt és lemezjátszókat,Folyamatosan frissítheted a technikát.Legnagyobb gond a zenék jogosítása.MAHASZ-al vigyázni kell,bár legtöbben náluk jogosítanak.Legjobb ha van bankkártyád és a netről vásárolsz dalokat,legismertebb letöltő oldal a beatport,de ha küldenek neked nyomtatványt a jogosításról,a MAHASZ úgyis képes beléd kötni.Ha már megy a zeneírás,és színvonalas zenéket csinálsz,küld el pár producernek akik felfedezhetnek,de itt is vigyázni kell (érdemes a Flamemakersnek küldeni),mert ha jó zenéket csinálsz használhatnak arra a nagy s nagy ,,sztár dj-k" hogy nekik írd a dalokat és úgy ahogy ők mondják (Bárány Attila,Hamvai P.G.,Antonyo).Másik lehetőség hogy rádióknak küldöd el a dalokat,remixeket (ClassFm péntek esti műsora a Class DJ foglalkozik ezzel).
2012. máj. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a válaszodat. Az lenne az egyetlen problémám, hogy ugye írtad, hogy gyakoroljak sokat. Ez jó ötlet, csak az a baj, hogy azt sem tudom mit hogyan kell :D Nincsen valamilyen tanfolyam erre?
2012. máj. 5. 00:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Van tanfolyam elvileg,de nem ajánlom,mert az is nagy lehúzás,akkor is ha nagy nevektől tanulhatsz.Nézz videókat,olvasgass a neten.Én amikor elkezdtem virtualozni nagyjából tudtam hogy mit kell csinálni a videóknak köszönhetően,de még így se tudtam sokmindent,ezért utánanéztem neten hogy mit hogyan kell,aztán már tényleg csak gyakorolni kellett.Vannak oktatóvideók a dj-zéshez,meg a zenekészítéshez is.De mondom vannak olyan partyvideók hogy végig felvan véve a dj és látod hogy mit csinál.Szerintem ezzel jobban jársz mintha befizetnél valahova,ami lehet hogy szart sem ér.
2012. máj. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már csak azért sem,mert tehetséget nem lehet adni senkinek.A dj-zés könnyebb mint a zenekészítés,az bonyolultabb,még azt nem kezdtem el :D
2012. máj. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!