Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nincs olyan program, ami...

Nincs olyan program, ami megmondja, hogy mikor vagyok hamis?

Figyelt kérdés

A gitár hangolásnál is van olyan online program, aminél, ha beleéneklek a mikrofonba, akkor megmondja, hogy hamisan szól-e a hang.

Éneknél nincs ilyen?


2012. ápr. 21. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
nem mert akkor állandóan sípolna
2012. ápr. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ja, hogy te 1)hamis szoktál lenni, 2) észre sem veszed hogy mikor vagy hamis. Szerintem menj akkor a megasztárba.
2012. ápr. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hjaj Istenem...

Én tudom, hogy mikor vagyok hamis, de azért jól jönne egy ilyen program, hátha egy-két hamiskás hangot nem hallok meg.

De mondom, hogyha a gitár hangolásnál van hasonló program, akkor kéne lennie az énekhangra is.

2012. ápr. 22. 00:53
 4/4 gepzene ***** válasza:

A gitárhangolás merőben eltérő feladat. Nyugodtan feltételezhetjük, hogy a húr általában változatlan frekvencián rezeg, és simán vizsgálhatjuk, hogy az utóbbi fél másodpercben hány hullámperiódus volt, és ebből (apróbb elmés kiegészítésekkel) egészen precízen mérhetünk frekvenciát.


Az énekhang időtengelyen is viszonylag pontos alapfrekvenciáját meghatározni már csak közelítőleg lehet, ezért valószínű, hogy egy erre kifejlesztett eszköz is többször csapna be. A fülben a csiga és a hozzá tartozó óriási párhuzamos feldolgozás már alkalmas erre, tudnánk is készíteni hasonlót, csak eddig még nem találtak hadi alkalmazást se neki, és a közagymosottak se indulnának rá.

2012. ápr. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!