Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kötöm össze a Line6...

Hogyan kötöm össze a Line6 Toneport GX-et a géppel?

Figyelt kérdés
Megvettem a szerkezetet, de nem tudom egyelőre használni. Feltettem a drivereket, a POD Farmot. USB-vel hozzá van kötve a géphez, gitár bedugva. A line-outot pontosan hova kellene csatlakoztatnom? A hangszóróba próbáltam közvetlenül, de akkor is valamiért a gitárt nem, ellenben még mindíg a PC hangjait hallottam.

2012. ápr. 13. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg kell nyitnod a programot is, és csak akkor fog szólni a gitár.

Line-Out jön ki a készülékből az USB-n kívül?

Ha igen, akkor azt a hangkártyád vonalbemenetébe tedd!

2012. ápr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A GX füles kimenetébe kell dugnod vagy fülest, vagy hifit.
2012. ápr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
jaja, a cucc hátulján van egy jack kimenet, oda kösd be a hangszórót, vagy amit akarsz. Ha még úgy sem szól, akkor a vezérlőpultban kell beállítanod, hogy letiltod a pc hangkártyáját, és a gx-et engedélyezed, utána már minden hang, a pc hangja, és a gitár is onnan fog szólni
2012. ápr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, már szól. Az amphoz kötöttem hozzá. Most a probléma viszont az, hogy a presetek egyáltalán nem úgy szólnak, ahogy szerintem kéne. Jellemző azokra, hogy pontatlanok?
2012. ápr. 13. 20:16
 5/12 A kérdező kommentje:
Van rá mód, hogy letöltsek előre beállított hangzásokat?
2012. ápr. 13. 20:17
 6/12 anonim ***** válasza:
késik a hang? vagy hogy pontatlan?
2012. ápr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kicsit késik is, és két hang úgy "összemosódik", nem tudom jobban leírni ... :(
2012. ápr. 13. 20:43
 8/12 anonim ***** válasza:
van egy olyan menüpont, hogy Hardware and Driver settings. ott beállíthatod a hangminőséget. Ha lejjebb húzod, úgy is jól szól, de úgy lehet hogy nem fog csúszni. Én hangzásban túl nagy különbséget nem veszek észre, de pl ha teljesen maxra állítom, nagyonpicit hallatszik hogy késik a hang, szóval én is lehúztam, és így is tök jól szól, és még nemis késik :D
2012. ápr. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Picit próbálgattam, a probléma az, hogy az összes preset hangzásnál, ha megpengetek egy húrt, akkor ugyan rögtön szól, de még rá pár tized másodperc múlva is elkezd szólni. Mintha megpengetném mégegyszer,gyengébben. Ezzel mit lehetne kezdeni?
2012. ápr. 14. 14:36
 10/12 anonim ***** válasza:

nem a delay effektre gondolsz? Vagy reverb. akkor szól így :D

csinálj magadnak új hangzást, ha csak egy sima torzítást akarsz, beraksz egy erősítőt, max hozzá egy screamert, meg egy noise gate nem árt, és akkor nem fog szólni több hang

még a hangszóró "nagyságát" állíthatod, hogy mekkora szobában legyen, ezzel is egy kis reverbet adva neki, de az már annyira nem hallható ki külön hangként

2012. ápr. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!