Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyiken könnyebb játszani és...

Melyiken könnyebb játszani és megtanulni Ukulele vagy Gitár?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 8. 14:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
44%

ő jól gitározott, de vannak nála jobbak. mindenkinél vannak jobbak, jimi hendrix is tanulhatott volna még millió dolgot

kevés egy élet ahhoz, hogy valaki mindent megtanuljon egy hangszeren :D

szóval ne kötekedj:)

kérdésedre válaszolva, ha gitáron már tudsz pár akkordot, meg az ujjad már ráállt a húr lefogására, akkor könnyű dolgod lesz az ukulelével. Bár ha az akkordok lefogását tanultad meg, és fogalmad sincs, hogy mondjuk egy szeptimakkord, milyen hangokból áll, akkor nehezebb dolgod lesz, mivel az ukulelének más a hangolása. De ha akkordtáblázatból tanultál (gondolom úgy tanultál..:), akkor keresel ukuleléhez is egy akkordtáblázatot, és megtanulsz azon is néhány akkordot, és azon is "fogsz tudni" játszani. :D

2012. ápr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszi.. végre valami normális válasz és nem csak a kötekedés! :)
2012. ápr. 14. 15:44
 13/20 anonim ***** válasza:
16%

Te komolyan Hendrixhez hasonlítod magad a kis 5 akkordos tudásoddal?

Neked nagyon valami rendben az agyaddal.

2012. ápr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%

Nektek az agyatokból úgy látom hiányzik a szovegértés. Nem mondta hogy 5 akkordot tud és nem is hasonlítja magát Hendrixhez. Csak arra akart ellenpéldát mondani, hogy senki nem TUD gitározni. Extrém gáz? Az ilyen kifejezések szajhásítják el a magyar nyelvet.


Pár hete tanulok ukulelézni, viszonylag picik a bundok szóval tényleg precízebbnek kell lenni. Múltkor kezembe vettem a haverom gitárját, úgy hogy végre tudtam mi fán terem a lefogás és sokkal konnyebb lefogni mint az ukulelét. De mégis maradok az ukulelénél, mert tetszik az az érzés, amikor kikotok egy fugguágyat a Dunához kozel, és játszogatok magamnak + mindenhova magaddal lehet vinni.

2012. máj. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
33%

utolsó:

nálad még inkább hiányozhat a szövegértés. a kérdező azt monda, hogy megtanult gitározni. erre a kijelentésre jöttek a kommentek, hogy nem nem tud, hiszen senki sem tud gitározni, csak valaki jobban tolja, mint a másik. erre írta, hogy akkor szerintünk Jimi Hendrix se tudott gitározni. ez így van, Ő sem tudott gitározni, viszont nagyon magasra kiterjesztette a tudását. a kérdező nem bírta felfogni, hogy senki sem tud gitározni. továbbá azóta se írta le, hogy ő mit tud, hiszen a kérdező állítása szerint, ő maga mindent tud, mindent elsajátított, amit a gitározásból ki lehet hozni. ez az állítása úgy ahogy van baromság.

2012. máj. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
47%
Gondolom az egyértelmu, hogy sportban, zenében, ugyességben mindig lehet tovább fejlodni. De ha azt mondom tudok sakkozni, akkor az azt jelenti, hogy tudom hogy lépnek a bábuk, próbálok taktikát kidolgozni, nem azt állítom hogy tovább már nem fejlodhetek. Ki tudom rakni a Rubik-kockát: persze hogy lehetek még gyorsabb, de a lényeg az hogy egyáltalán ki tudom rakni. Tudok gitározni: ismerem a leggyakoribb akkordokat, konnyen megtanulok újakat, van hallásom (jó lehet ez nem teljesen így van mert nem vagyok annyira jártas zenében, de miért lenne más mint a sakk vagy a Rubik-kocka?)
2012. máj. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
69%
Azért mert a sakk vagy rubik kocka kirakás egy sport, a zene pedig művészet.
2012. máj. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
9%

"Tudok gitározni: ismerem a leggyakoribb akkordokat, konnyen megtanulok újakat, van hallásom (jó lehet ez nem teljesen így van mert nem vagyok annyira jártas zenében"


ez úgy baromság, ahogy van. a gitározás nem ebből áll. van még kismillió technika(tapping, hammer-on, stb), zeneelmélet, szólójáték technikák stb. és ha valahogy az összeset elemet elsajátítod, akkor se mondhatnád magadról, hogy tudsz gitározni. egyébként az mondhat valamit hogy 0%-os lett az első itteni válaszod.

2012. máj. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
74%

Mondtam, hogy lehet hogy ez nem teljesen így van.

Az is mondat valamit az itteni emberekrol hogy aki válaszol a kérdésre (mint én azzal hogy melyiken a konnyebb megtanulni játszani) egyáltalán nem hasznos és az, hogy "Te komolyan Hendrixhez hasonlítod magad a kis 5 akkordos tudásoddal? Neked nagyon valami rendben az agyaddal." 70% ban hasznos arra a kérdésre, hogy "Melyiken könnyebb játszani és megtanulni Ukulele vagy Gitár?"

2012. máj. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Na a szájkarate ellenére engem is érdekelne ez a téma, hogy melyiket lehet könnyebben megtanulni, mert én is tanultam gitározni csak a végén feladtam mert nem tudtam rendesen lefogni a hangokat (klasszikus gitárom van) és gondolkozom az ukulelén, hogy ott megtanulná a kezem megfelelő erősséggel lefogni az akkordokat (vékony ujjaim vannak hozzá) és aztán megint elkezdeni gitározni (kemény 1 darabot tudok játszani XD).

Oltós kommentek kíméljetek. Csak kíváncsi vagyok :D

Remélem azért még figyeli valaki ezt a kérdést :")

2021. nov. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!