Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hangfal építés házilag?

Hangfal építés házilag?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek :D

Röviden annyi hogy otthon vagyok úgy ahogy a témában csak ezek a számítások engem kikészítenek :D

Nah, az a helyzet hogy szeretnék megint alkotni egy jót. :)

Szeretnék megint egy jó hangfalat "alkotni" de viszont most egy nagyot :) Két darab 10 vagy 12" os mélynyomót és egy piezzo magassugárzót szeretnék beletenni, csak egy kis segítség kellene a hangfal méretei kapcsán. Nagyon belekeveredtem már azt se tudom hogy mi az a mi. :D

1 link arról kb. hogy mire is gondolok:

http://www.youtube.com/watch?v=6Mlmo4Qwg60&feature=related

Kb. ilyenre gondolok.

A dobozt úgy tudom hogy bútorlapból vagy MDF- lapból a legjobb csinálni ...

A hangszórókról annyit, hogy még konkrét kiválasztott típus nincs, de ránéztem a somogyira... és onnan a :


SAL SBX 2530/BK / 2db.

Termékleírás:

Pz / Pn: 150 / 100 W

8OHm

f: 30 - 2.500 Hz

SPL(1W/1m): 90 dB

leng. tek.: 1,5", 4 réteg

csévetest: ALU

mágnes súlya: 30 Oz



a magas piezzo pedig egy:

SAL KHS 110

Termékleírás:

Pz (4 Ohm): 300 W

Pz (8 Ohm): 150 W

f: 2.000 - 20.000 Hz

SPL(1W/1m): 90 dB

impedancia: > 1000 Ohm

max. fesz.: 35 V~


Meg akkor már ilyen hangváltót is ha tudtok..

röviden ennyi :)

kösszi előre is a válaszokat

1fél 1 sör :D


2012. márc. 30. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Hangváltót vehetsz készen is, ha nincsenek hi-fi igényeid akkor a somogyis tökéletes. A számításokról meg annyit, hogy a '80-as évek elmúltak régen. Vannak erre programok. Most nem ugrik be a neve, de van egy ami lényegében egy excell táblázat és kiszámol helyetted mindent.
2012. márc. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 peterlord ***** válasza:

Üdv!

Az én számításom már bejött, nagyon jól szól. 1db.12-es 300W-os Goodmans hangszóró, és egy piezzó van benne.

18mm.-es natúr pozdorja jó anyagnak. S hogy számoltam ki a méretét? Bepakoltam a kombi autómba a hangszereket, tokokkal, állványokkal, s lemértem mekkora láda fér még bele. Akkorára megcsináltam, és tuti jól is szól.

Nem érdemes a sokszor túlmisztifikált számításokat betűről betűre betartani. Kényelmesen elférjenek a hangszórók egymás mellett vagy felett, s a láda széléig még legyen min. 6-8 cm. A mélység a hangszóró mélységének kb. háromszorosa legyen, s legyen rajta reflexnyílás.

Én billentyűre használom, a hátuljának harmada nyitva van.

Amilyenre Neked lenne szükséged az egy zárt doboz, a két nagy gangszóró miatt 2db. 100mm-es reflexnyílással az elején, úgy ahogyan az általad linkelt videóban látható.

2012. márc. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi..én is azon gondolkodtam épp hogy felesleges a sok számítási szabály..de akkoris valami system alapján kell csinálni...én most megint csak a doboz építéstől félek...mert megmondom őszintén sajnálom a pénz a drága fa anyagra...Arra gondoltam hogy nem-e lenne jó bútorlapból...kb. 15mm es most pontosan nemtudom mennyi..de kb. annyi..mert néztem mdf lapot is az meg kúú**va drága ilyen nagy dobozra.. nagyából 1000 x 400 x 350 mm es dög doboz lenne :D
2012. márc. 31. 19:36
 4/6 peterlord ***** válasza:
Nem tudom nálad mit jelent a "bútorlap", de az nem jó anyag a ládához. Az tulajdonképpen egy laminált (műanyaggal bevont) pozdorja. ezt nem lehet se ragasztani, se bevonni semmivel. Neked pedig natúr pozdorja táblára van szükséged. Ez jól ragasztható, s az ára sem sok. A méreteid alapján max. 1,8 m2 anyag kell hozzá, ezt bármelyik lapszabászatban leszabják neked -talán a Praktiker a legolcsóbb- maximum 3500 forintért. Drágább hozzá az az anyag, amivel burkolnád, és a hangszórók elé a posztó. Ez még szerintem még egy 10-es.
2012. ápr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen laminált pozdroja az...épp ma gyalultam le róla...így sima pozdroja lett belőle :) 18mm anyag :D
2012. ápr. 1. 16:16
 6/6 peterlord ***** válasza:

Legyalultad? Au. Gyalugyilkos. :)

A pozdorja tulajdonképpen faforgács, cementes alapú ragasztóval préselve. A préselés miatt a keresztmetszete úgy néz ki, hogy a 18mm-es vastagságból a szélső 2-3 mm jó felületű, és keménységű, míg a belseje puhább. Ez a szerkezet jó akusztikai tulajdonsága miatt a legjobb a hangfalak készítésére. További jó munkát hozzá.

2012. ápr. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!