Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek van olyan zenész,...

Szerintetek van olyan zenész, aki még nem dolgozott fel dalt?

Figyelt kérdés

2012. márc. 18. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, de ritka, inkább csak az arányok mások. Ha arányokat nézel, a mainstream zene szinte csak feldolgoz, mivel ott a magas népszerűség miatt folyamatosan tudni kell valami újat mutatni, és könnyebb visszanyúlni egy már meglévő számhoz mint mindig újat írni. Mivel az ilyen zenéket nyomja a tévé és rádió, nem kockáztatnak vagy próbálgatnak sok esetben önmaguk lenni az előadók, biztosabb egy már bevált receptet újra és újra előhozni, hiszen ott a pénz diktál.


Az undergroundra jellemző inkább hogy a saját termékét akarja eladni, emiatt az csak a saját körében tud népszerű lenni, aki be tudja fogadni az előadó által kifejezett szöveget, zenét.


Az indie pedig egy olyan műfaj, ami szakít a kiadói elvárásokkal, attól független (independent - indie) akar lenni, így az ilyen előadók is általában saját maguk akarnak érvényesülni, nem mást hátán felkapaszkodni. Ezért ezekre jellemző inkább a kreativitás, hiszen ott nem a kiadó mondja meg hogy milyen zenét csináljanak.

Csak így fejben végigpörgetve pár indie előadót, nem jut eszembe hogy lennének feldolgozásaik, mert nem ezzel akarnak érvényesülni.

Ezzel nem csak az indie van így persze, mert az underground szerteágazó, úgyhogy arányait nézve itt van a legkevesebb, minimális feldolgozás.

2012. márc. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van, rengeteg.
2012. márc. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
van rengeteg? kik? érdekel!
2012. márc. 22. 20:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Metál lehet?
2012. márc. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
persze!! kíváncsian várom! Érdekel ki /kik maradtak hűek magukhoz ))
2012. márc. 23. 10:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Nézd, én annyira nem vagyok jó zene ismerő, úgy hogy 100% nem tudom megmondani neked, hogy loptak-e egy 100 éves zenéből bármit is, vagy valaki mástól.


De az ilyenek szerintem tuti nem:

http://www.youtube.com/watch?v=pSdNel5ryGw

http://www.youtube.com/watch?v=GEHyfEhUAaY

2012. márc. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!