Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Quimby milyen stílusú zenét...

A Quimby milyen stílusú zenét játszik?

Figyelt kérdés

És ha ismertek néhány magyar és külföldi együttest aki ilyen zenét játszik, megírnátok nekem?


Köszönöm!


2012. márc. 8. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom,de mutatok neked jó zenéket: Scorpions Wind of Change ; Scorpions Still Loving You ; Led zeppelin Stairway to heaven ; Led zeppelin All of my love. Ezek nagyon gyönyörű zenék; hasonlíanak a Quimby műfajához szerintem :D Ha meghallgatod őket akkor nagyon köszönöm és ha kell még ilyen tipusú zene irjál priváltba. 12/L
2012. márc. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezeket is ismerem, sőt a Scorpions az egyik kedvencem. Bár eddig még nem vettem észre hasonlóságot a Quimby és a Scorpions között! :)
2012. márc. 8. 10:39
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Én tingli-tangli sz@rnak nevezem az ilyeneket, de hivatalosan alternatív rock(amúgy nem sok köze van a rockhoz, csak a hangszerek), vagy alter a neve. Ehhez hasonló ocsmányságot játszik még a Heaven Street Seven, a Kiscsillag, a Kispál és a Borz(bár már szerencsére feloszlott), a 30Y, stb.
2012. márc. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A Scorpionsra pedig még véletlenül sem hasonlít a Quimby, teljesen más stílus, előbbiek mondjuk zenélni is tudnak többek között.
2012. márc. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

13:31-es: Te is valami discoszökevény lehetsz...

Maga az együttes szerint ők az underground műfajt képviselik, de amúgy lehetetlen beazonosítani a műfajukat. =) Van ott balladáktól kezdve a kemény rockig minden. Ilyesmi magyar zenekarok még a Péterfy Bori & Love Band, Hiperkarma, 30Y, HS7, Frenk, Magashegyi Underground, Kiscsillag, Vad Fruttik, Pál Utcai Fiúk.

Véleményem szerint Magyarországon ez az a néhány zenekar, akik SZÍNVONALAS zenét tudnak játszani, (beleértve egy-két rockbandát is.) na és szól valamiről a szövegük. Quimbyre kiemelkedően igaz, tessék őket szeretni! =) Külföldi együttesekben sajnos nem vagyok jártas, de akiket nagyon kedvelek, az a Green Day, szerintem az is tetszene neked. Tsók.

2012. márc. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%

"Te is valami discoszökevény lehetsz... "


Tudod ki a diszkószövevény...

Az alteros szubkultúrát ugyanolyan üres divatnak találom, mint a diszkó "kultúrát".


"Ilyesmi magyar zenekarok még a Péterfy Bori & Love Band, Hiperkarma, 30Y, HS7, Frenk, Magashegyi Underground, Kiscsillag, Vad Fruttik, Pál Utcai Fiúk. "


Az ország legsz@rabb zenekarai. Ezek közül egyedül a 30Y volt, akik tehetségesek is voltak, érdemes megnézni a demo albumukat, az még eredeti és érdekes volt, aztán az első rendes stúdió albumukkal már semmi sem különbözteti meg őket a többi hasonló zenekartó, egyetlen unalmas sablonra megy az összes alter zenekar zenéje.


Színvonalas zene? Jó, a Quimby talán a felsoroltak között még színvonalasnak számít (de csak ezek között) , de pl. Péterfy Bori vagy Kiscsillag? Ez neked a színvonal??? Elég elb@szott egy ízlésed lehet.

2012. márc. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget!


Nem lehet mindenki zenei ízlése egyforma, és nem is lenne jó! Ezért vagyunk különbözőek. De ne ugorjatok egymás nyakának, felesleges. Nem gondoltam volna hogy ekkora port keverek. :)

2012. márc. 9. 09:47
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Engem nem is az zavar, hogy nekem nem tetszik a Quimby zenéje, mások meg agyonsztárolják, hanem az, hogy a Scorpions-al összevetik egyesek. A kettő zenében nagyon távol áll egymástól, most ha nem nézem az egyéni ízlésemet, amely szerint a Quimby sz@r, akkor is, teljesen más a kettő.
2012. márc. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nekem is kedvencem a Scorpions, és én sem találok haonlóságot, bár nekem a zenei ízlésem nagyon érdekes.

Szeretem az Eddát, bikinit, máté pétert, dupla kávét, nickelbacket, szécsi pált, cserháti zsuzsát, rolling stonst, beatlest és még sorolhatnám, szóval nem túl egyedi! :))

2012. márc. 9. 12:25
 10/12 anonim ***** válasza:

Alternatív rock.


off.

Mi értelme egymást fikázni a másik ZENEI ÍZLÉSE miatt ? Ez annyira jellemző ezekre a tipikus magyar felfogású "megmondóemberekre".Vannak agyonsztárolt előadók és együttesek (nem fogok példákat mondani) ez tény , de attól , hogy őket fikázzátok még nem lesztek "true arcok".

2014. jún. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!