Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen műfajú zenék a ''TUC-Tu...

Milyen műfajú zenék a ''TUC-Tuc, , zenék?

Figyelt kérdés
2012. febr. 23. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
disco, techno
2012. febr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
techno, house, trance, industrial meg van pár rock alműfaj is, de azokat nem tudom pontosan megnevezni
2012. febr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Elektronikus - ezen a műfajon belül az alulképzett nép hívja "tuc-tuc" zenének a többnyire 4/4-es ütemmel rendelkező, a dobszó & azzal megegyező tempójú egyéb hangok/hangszerek ritmikus ismétlődésére alapozott zenéket.
2012. febr. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
nem feltétlen alulképzett. én is így hívom és gúnyból
2012. febr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Azok nem zenék
2012. febr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De, mindenképp alulképzett... intelligenciahányados terén legalábbis valószínűsíthetően nem emelkedik ki az átlagból :) Minden zenei stílusban megvan ugyanis a szép, kivétel nélkül. Pl én születésem pillanatától fogva utálom a rockot, mégse mondom, hogy "az nem zene", sőt: tökéletesen megértem, hogy mások miért szeretik akár még a death metalt is...
2012. febr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
szóval gúnyolódni csak az unintelligensek szoktak?
2012. febr. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%
Alapvetően nem, de ahogy írtam is korábban: ha valaki nem képes meglátni minden (vagy legalábbis legtöbb) zenei stílusban a pozitívat is, és még gúnyolja is azt (+ publikusan is tuc-tucnak nevezi), az nem épp az intelligencia jele, sőt... :) Természetesen ettől függetlenül annak hívod, aminek csak szeretnéd, csak ezzel minősíted a hallásod és a szegényes muzikális ismereteidet & képességeidet.
2012. febr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

van annak oka ha valaki elkötelezett, és nem az, hogy alulképzett. ha én szükségét látnám annak, hogy discot hallgassak, akkor hallgatnám (mi a fenéért ne?)

de minden zenei igényemet kielégíti a metal, ezért nem hallgatok mást

2012. febr. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Figyelj, én is elkötelezett vagyok az elektronikus zene iránt, mégis meghallgatok lightosabb rock számokat is (annak ellenére, hogy mint korábban írtam, magát a rockot mint műfajt alapvetően nem szeretem, sőt).


De pl a Linkin Parktól rengeteg számot szeretek, értékelem Chester vokálját, azt a hihetetlen ordítást, amit képes produkálni, az egész atmoszférát, amit megteremtenek az LP-s srácok, meg úgy mindent egyben. Különösképp kedvencem a legújabb lemezük, mert kissé elektronikus irányba vitték el az egészet, valami újat alkottak (kapnak is anyázást miatta rendesen a vérrocker fanoktól - mint pl te, kedves kérdező; ha tetszik az új lemezük, akkor én kérek elnézést :)).


Egyébként miért gondolom azt, amiket állítok? Lássuk csak:


- Idézlek: "ha én szükségét látnám annak, hogy discot hallgassak" - olyan, hogy disco stílus, nincs. Pontosítok: van, de az 1970-es években volt népszerű, azóta nem igazán találkozhatunk vele. Ma már egyéb elektronikus alstílusok vették át a helyét, amik sokkal kifinomultabbak.

- Idézlek: "tuc-tuc" zenék. Aki az összes elektronikus zenét így nevezi, az tényleg nem ért a zenéhez még csak kicsit sem. Ha én tuc-tucnak neveznék valamit, az maximum a deephouse / minimal lenne, mert abban sokszor egy deka vokál nem sok, annyi sincs, és az egész zene előre legyártott loopokból áll össze, amit sokszor akár 15-16 évesek is képesek összerakni 1-2 óra leforgása alatt. DE (!) itt a fő pont: még ezt sem nevezem tuc-tucnak, pedig megvetem az ilyen zenéket a lehető legnagyobb mértékben. Elektronikus zenéből csak igényeset hallgatok: vocal trance, dance, lento violento, hardstyle. Ha pedig egy ilyen műre valaki azt mondja, hogy "tuc-tuc", az egyszerűen zenei analfabéta...


Adok neked két linket, és szerintem meglátod, miről beszélek (ha nem, akkor nem, egy próbát megér).


Amit pl szívesen hallgatok:


Gigi D'Agostino - Pioggia e Sole

http://www.youtube.com/watch?v=9TzV5Si9e0w


Amit tuc-tucnak neveznék (de NEM teszem, mert megértem, hogy valakinek ez kell):


Chris Liebing - Dandu Groove

http://www.youtube.com/watch?v=7yP3GMDD2gQ



... így már érted, miről szól a diskurzusunk? :)

2012. febr. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!