Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy lehet ahhoz hozzászokni...

Hogy lehet ahhoz hozzászokni hogy a monyod alatt legyen a gitár? A csuklóm totál kivan

Figyelt kérdés
ezért nem is játszok így, de nemértem ezek a punk rockerek hogy csinálják
2012. febr. 23. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nagy terpesz :D

Egyébként azokhoz a zenékhez elég ha a 3 legfelső húrt elérik.


Volt hogy olyan zenekarban basszusoztam, akkor nekem is le volt engedve annyira, hogy kényelmeseb elérjem az ujjaimmal a legalsó húrt. Meg lehet szokni. Nekem az meg mikor teljesen a nyakadba van, a két legkényelmesebb pozicíó :D Középen kiáll a karom :D

Meg látványt nézve az üt, ott meg az is számít:D

2012. febr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
punk rockerek úgy csinálják, hogy olyan egyszerű dolgokat játszanak, amit akkoris el tudnál játszani, ha 3méterre lenne tőled a gitár :D De szerintem nem rossz az, ha rövidebbre veszed a hevedert
2012. febr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem természetes gitártartás, az biztos. Megnéznék egy 13-as akkordot abban a pozícióban :D
2012. febr. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Olyan zenékhez amikben az a pozíció az "elfogadott", nem hinném, hogy szükség van rá :D
2012. febr. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
biztos ami biztos, még a tercet is kihagyja, nehogy félreértés legyen belőle :DD
2012. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jaj, nem olyan egyszerű azt eldönteni, hogy dúr vagy moll :D
2012. febr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A punk zenében szinte csak kvinteket játszanak. Ahhoz tényleg megteszi a bokáig leengedett gitár. Ha pontos, gyors játékot akarsz akkor nézz meg egy profi jazz gitárost. Általában az álla alatt 15-20 centivel van a gitár. :-)
2012. febr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

nézzétek meg ezt

http://www.youtube.com/watch?v=MAA_rGAioTI

daron nem csak kvinteket játszik(igaz nem is punk rocker, de nagyon lent van a gitárja)

2012. febr. 24. 14:12
 9/11 anonim ***** válasza:

nem megbántani akarlak téged sem, meg senkit, én is szeretem ezt a számot, meg is tanultam annak idején, de hidd el, ezis nagyon egyszerű, és az egész szóló alatt szinte csak az e1-es húrt, néha pedig a h-t is használja, de nem kell mélyebbre nyúlnia. (persze a húr nevei nem ezek a hangok most, mert ha jól emlékszem dropped c-ben van:)), De egy bonyolultabb akkordot ő sem tudna így lefogni. Másik trükkje, hogy ha megfigyeled, nagyon csúnyán görnyed :D Így videón viszonylag vagány, mert gondolom be van rúgva-szívva-lőve-baszva, de ha egy amatőr zenekarban valaki így görnyedne, nem biztos, hogy vagánynak tűnne :D

http://www.youtube.com/watch?v=j2wLsKtt4pk

Alex Hutchings gitártartása a másik véglet, ő már eléggé fent tartja, de bonyolultabban is játszik, mint Daron.

A systemben egyébként a basszusgitáros is úgy lent tartja, de ő sem játszik túl sok hangot..:) Egy basszusgitár "virtóz" sem engedi le úgy a hangszert: http://www.youtube.com/watch?v=iy3V2Tl4g3s

De vannak még erre trükkök. Zakk wylde például sokszor alátámaszt a gitárnak combbal, és a fogólap eleje már neki is szinte szemmagasságban van. (nem véletlen, hogy a klasszikus gitárosok is így tartják a hangszert)

Lehet hogy 1-2 gitárosnak, akik tényleg úgy leengedik, és durván szólóznak, nagyobb kezük van, és azért bírják csuklóval :D

2012. febr. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy ilyen szólónál már nehezebb lenne a helyzet:


http://www.youtube.com/watch?v=jcKkNZc4goU

2012. febr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!