Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Írnátok nekem slágereket,...

Írnátok nekem slágereket, dalokat 1956-ból és 1961-ből?

Figyelt kérdés
Szüleimnek 1 hónap múéva szülinapja lesz,apum \'56-os,anyum \'61-es.Mindig szerettem nekik személyre szabott ajándékot adni és idén az jutott eszembe,hogy mindkettőjüket meglepem olyan dalokkal,filmmel,újsággal,könnyvel ami a születésük évében jelent meg.Most dalokal szeretnék tőlek kérni,márha tudtok,én hiába vagyok jó kereső,semmit sem találtam,legalábbis magyar dalokat még nem.Ha tényeg tudtok,írnátok nekem?Azt is,hogy menyik 56os melyik 61-es:)Megköszönném tényleg:)
2009. jún. 2. 11:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

[link] 56'


Erről a témáról köteteket lehetne irni. Gyors összefoglaló: 3 fő irányzat volt. 1. a régi generáció, Vámosi, Záray, Hollós Ilona, Kovács Erzsi, Németh Lehel és még sokan. 2. A hatvanas évek legelején fiatal, részben a Táncdalfesztiválokon feltünt uj, de a hagyományos irányzatot képviselő generáció, Aradszky, Mátraí Zsuzsa, Toldi Mária, Koós, Korda, Szécsi, Kovács Kati. Aztán a harmadik vonal, a részben, de persze nem kizárólag a Ki Mit Tudhoz köthető Beat nemzedék, Illés, Omega, Metro, Hungária, a beatzenekarok általában, Zalatnay, Koncz és még sokan. Vannak persze átmenetek is, pld Kovács Kati a leghagyományosabb slágertől a rockandrollerig sokféle dolgot elénekelt, vagy a különutas Máté Péter, tehát van a kategóriák között átfedés. Persze, főleg az akkoriban országos népünnepély szintű eseménynek számitó Táncdalfesztiválokon rengeteg uj énekes tünt fel, hogy aztán pillanatok alatt letűnjön, pld a fentebb emlitett Magay Klementina. A hatvanas évek idejéből rengeteg válogatáslemez készült, pld. Azok a hatvanas évek (meg még ötvenes, hetvenes is), ajánlom mindenki figyelmébe. Tehát a korszakot tulajdonképpen egy nemzedékváltás és egy annál is nagyobb hatásu stilusváltás, a beat-pop zene előretörése jellemezte. Egyetlen évtized alatt máig hatóan teljesen felborult a világ rendje. A hatvanas évek eleji jól szabott öltönyöket a zsabós ing, hippi viselet, hosszú haj, lányoknál a miniszoknya váltotta fel, hogy aztán az is letünjön...


/netröl koppintva/ ha valaki felismerné az iràsàt :)

2009. jún. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi,de elég lett volna egy dalcím XD

Azért köszönöm,ennyit én is tudtam:D

Szerencsére külföldi számokat már találtam,a magyarral leszek gondban,de majd megoldom:)

2009. jún. 2. 11:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!