Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárnyak merevítő pálca...

Gitárnyak merevítő pálca beállítás?

Figyelt kérdés
Mikor szükséges utánahúzni egy kicsit? Tudom, hogy akkor, ha a húrok nagyon eltávolodnak a fogólaptól, de mégis mi ez a kritikus távolság? (esetleg csak akkor ha engem zavar?) Egy lassan 2 éves Cortom van a 78.000 ezres kategóriából, tehát nem a legszarabb, csak szeretném karbantartani. Előre is köszönöm a tanácsokat!
2012. febr. 7. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
6%

Azt szokták mondani, hogy úgy kell beállítani a nyakat és a húrlábat, hogy a húr az egész nyakon ugyanolyan távolságban legyen a bundoktól. Egy 0,7-es pengetőnek illik alászorulnia.

De amúgy egy Cortnál csak nézd be, hogy egyenes legyen, ha eddig nem vitted el hangszerészhez beállíttatni, akkor úgysem vagy annyira igényes.

Amúgy igen, tudom, hogy zizegnek a húrok közel, de ez már csak ilyen, nekem emiatt évekig tök távol voltak a húrok, de aztán rájöttem, hogy sokkal jobb közel, mert a.) szép csengést ad hozzá, b.) nem rohad le a kezem.

Amúgy minden húrcserénél rá kell nézni a nyakra, és szükség esetén utána állítani. Meg persze oktávot is. És nem biztos ám, hogy húzni kell, lehet, hogy ereszteni.

2012. febr. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kutyus70 válasza:
Valóban, nem biztos, hogy húzni kell a csavaron. Ez úgy működik, hogy előbb meg kell nézni merre van hajlása a nyaknak. (ha van) Ezt úgy teheted, hogy egyszerűen végignézel a nyakon, a bundok (érintők) felőli síkon. Természetesen akkor jó, ha teljesen egyenes. Ha elhajlás van, akkor állítani kell, de nyugi... nem nagy művészet, és emiatt nem biztos, hogy hangszerészhez kell vinned. Szerintem nagyon egyszerű. Ha a nyak előre hajlik, akkor húzni kell a merevítő rúd csavarján. Keveset, nem többet mint negyed kört. Ha nem egyenesedik ki, akkor inkább húzol utána még egy keveset. Ha viszont hátrafelé van dőlése a nyaknak, akkor a csavaron lazítani kell. Szintén úgy, max. negyed kört. És ha nem elég ezen is tudsz még korrigálni. Egyesen szerint várni is érdemes a csavar állítgatás után úgy 20 percet, mert a fának is idő kell, hogy hozzáigazodjon az új beállításhoz. És majdnem elfelejtette... az állítgatás előtt lazítsd meg minimum a 3-mas és 4-es húrokat, különben nem tudod forgatni az imbusz kulcsot. Sok sikert.
2012. ápr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

"Természetesen akkor jó, ha teljesen egyenes. "


Ha nem értesz hozzá, akkor inkább ne válaszolj.

Főleg úgy hogy olyat írsz amit nem tudom honnan veszel, 1000 helyen találni leírást, és amúgy is egyértelmű: A fogólapban minimális homorú görbületnek kell lennie. Ha egy fogólap teljesen sík, az nemjó... :)

2014. máj. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Vagy kilazitod a D es a G hurt, lefogod az E hurt az utolso bundnal es belenezen a nyakba aztan kiderul a turpissag hogy a nyak merre dől, hogy homoru vagy domboru es bar nekem ibanezem van en 4es imbuszt hasznalok. Ha jobbra tekered feszul ha balra lazul a nyak.
2016. szept. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első és 17. Fekvésnél le kell fogni(capo) a húrokat. Majd a 7. Fekvésnél minimális hézagnak kell lennie a húr és a bund között. Akkor jó a nyak.
2020. jan. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy-úgy.
2023. jan. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!