Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárnyak beállítás?!

Gitárnyak beállítás?!

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy Cort AD810-es akusztikus gitár, de a nyaka szerintem kicsit ferde. A hanglyukban lehet álltani a pálcát, azt tudom. De merre dől a nyak ha feszítem a csavart, és merre ha lazítom?!
2012. jan. 14. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Új gitárról van szó?
2012. jan. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, de nem valami jól állt a nyaka valamennyit tekertem rajta jobbra. De még így sem a legjobb.
2012. jan. 16. 14:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Én meg tekertem rajta kettőt, és ment a kukába. Még hangszerüzletben sem tudják mindenhol beállítani.
2012. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát nekem már elég feszes a csavar, de még gy is kb 3,5-4 mm a távolság az utolsó bund között. Szerinted lazítsam vissza?
2012. jan. 16. 14:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd úgy, ahogy van, és vidd el valami szakihoz.
2012. jan. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, majd valószínű úgyis megyek majd be hangszerboltba, ahol vettem, ha betudja állítani akkor okés, ha nem akkor meg majd elviszem hangszerészhez.
2012. jan. 16. 14:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nem tudja beállítani a hangszerboltos, akkor ne szervízbe vidd, mert ott sem fogják tudni.

Kérj helyette egy másikat, amit be lehet normálisan állítani.

2012. jan. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Csak ezzel az szokott lenni a helyzet, hogy lehet, hogy azt mondja, hogy be van állítva rendesen, csak én nem fogom le jól. Már pedig szerintem majd fél centi távolság azért nem kevés...
2012. jan. 16. 15:54
 9/10 anonim válasza:
Szia, egyáltalán nem tudod beállítani a 4-5 mmer távolságot. Nem a nyakkal van a baj, hanem a húrmagassággal, ha meg tovább húzod a nyakat csak jobban fog zörögni, vagy eltörik benne a merevítő pálca. A nyakat full egyenesre kell kihúzni, ez szemmel korigálható legjobban, de ha nincs hozzá szemed, akkor lenyomod az első és utolsó bundot egyszerre a G húron és megnézed, hogy a 12. bund felett, mennyire emelkedik el a húr a bundtól( fémtől). Nagyjából a helyes beállításnál majdnem hozzáér, max fél mm-es hézag legyen ott közte.. A húrmagasságot, úgy lehet állítani, hogy kiveszed azt a kis csontot vagy műanyagot amin a húrok ülnek a híd felül, és lecsiszolod az ALJÁT. De ne túl drasztikusan mert akkor szar lesz és az egész hangszer zörögni fog... Na de mondd meg a hangszerésznek( keress egy jobbat) hogy húzza ki neked a gitár nyakát egyenesre, mert elálítottad, és hogy zavar a magas húrmagasság a gitáron, szeretnéd lejebb vinni, amennyire csak lehet...
2012. dec. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Régen írtam ki ezt a kérdést, azóta már nagyjából egyenes a nyak. Nincs benne nagy görbület, csak egy pici, ami talán egészséges is, mivel nem lehet egy nyak sem nyílegyenes. A híd húrlábjából csiszoltam, így ahogy mondod.
2012. dec. 5. 15:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!