Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A gitározás tulajdonképpen...

A gitározás tulajdonképpen agy- vagy ujjtorna?

Figyelt kérdés

egy jó gitáros vajon miben több egy kezdőnél, az agyában van az átalakulás a kezdetekhez képest, vagy az ujj izmaiban?


nem egyszer hallottam sztoryikat hogy a "zseni" gyerek pár hét alatt nagyon jól megtanult zongorázni, ez pl azt mutatja hogy a fejlett agy mennyire begyorsíthatja a folyamatot..


2012. febr. 6. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha jó matekos vagy az is előny(pl.ismétlődő,hasonló formáknál).A két kéz összhangja a legfontosabb.
2012. febr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Főként agy, sokkal kisebb részben kéz kérdése.

Szerintem néhány hónap aktív gyakorlással el lehet érni, hogy az ujjaid elég függetlenek, lazák és gyorsak legyenek, hogy bármit el tudj játszani, ám ahhoz, hogy ez szép, ízes, izgalmas, pontos legyen, ahhoz érteni, érezni kell a zenét, ami mind az agyban dől el.

2012. febr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

a kéz sem tud olyan hamar ellazulni, kellenek az évek.

http://www.youtube.com/watch?v=1n4n2dcyBrA

pl hogy egy ilyen kaliberű darabot ilyen lazán eljátsszon valaki, kell sok év, mire úgy kilazul a kéz. De itt is nagyrésze agymunka. Klasszikus gitárnál nem csak az az agymunka, hogy megjegyezni azt a sok hangot, hanem felépíteni a darabot, dinamikát belevinni, hogy ne legyen unalmas:)

Egy tankcsapda számra mondjuk egy majmot is be lehet tanítani, ott nemigazán kell foglalkozni dinamikával :D De igényesebb könnyűzenében is lehet érdekes a dinamika, illetve ott meg az improvizáció az, amihez sokkal fontosabb a tudás, mint a kézügyesség:)

2012. febr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A technikai tudás sok gyakorlással egy idő után rutinná válik.Egy improvizáció pedig már kemény agymunka. Nem feltétlenül abban az értelemben, hogy skálákon kell közben gondolkodni. Fontosabb hogy az ember fejben rá tudjon állni a harmóniamenetre, és zenei frázisokat tudjon alkotni.Ha elkalandoznak a gondolataid vagy valami eltereli a figyelmedet, akkor jönnek a betanult sablonok és egyéb menekülési útvonalak.Annak pedig nem mindig van köze az adott zene hangulatához.
2012. febr. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a világon mindent amit csinálsz agymunka... :D
2012. febr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Én például zongorázok,de nem gondolkozok miközben játszok, tehát az ujjaim játszanak, én nem figyelek arra, hogy most milyen hang fog következni. De pl a zongora tanárom mindig azt mondta, hogy gondolkozz mit játszol. Szerintem mindenki máshogy csinálja.
2012. febr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó:

nekem is van hogy az ujjam játszik. Egy-egy koncertre én is úgy megyek, hogy már szinte magától csinál mindent az ujjam

de hidd el, amíg megtanulsz egy darabot, megtanulod a hangokat, a dinamikát, lassításokat, hangerő ilyesmi, az agymunka. Aztán élesben már csak a megszokottat kell hoznod

2012. febr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettő.
2012. febr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6-os, 7-es, ne legyetek már ilyen buták...

Attól, hogy gondolkozás nélkül játszod, még nem az "ujjadban" van, hanem ugyanúgy az agyadban, csak épp már nem tudatosan, hanem tudat alatt, attól még agytorna...

2012. febr. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7es vagyok, kb ugyanezt fejtettem ki én is, csak te nem vagy buta (?)
2012. febr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!