Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok, akusztikus gitárral...

Gitárosok, akusztikus gitárral hogy fejlődhetnék? Lent!

Figyelt kérdés
Akkordozás, barré, ezek mennek, viszont szeretnék ennél többet. Nagyon tetszik ez a fingerstyle, ezt szeretném elérni. Miket ajánlanátok, oldalakat amit nézek csak akkord-akkord, vagy tanár tudna csak segíteni?
2012. jan. 26. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:

fingerstyle-on belül mi tetszik? Könnyűzenei átíratok, akár klasszikus zene is? Vagy ilyen latinos, vagy jazzes, vagy bluesos darabok?

És fémhúros, vagy nylonhúros gitárról van szó?:)

2012. jan. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Fém húros gitárról van szó. És ezek tetszenek nagyon: http://www.youtube.com/watch?v=2DctCyO-E3s

http://www.youtube.com/watch?v=tYQ7O6V0Fvk&feature=related


Azt sem tudom sajnos hogy hogy induljak neki :(

2012. jan. 26. 16:20
 3/9 anonim ***** válasza:

www.lickbyneck.com


Itt van egy tonna. Könnyebbek, nehezebbek egyaránt. Az exe verziókat töltsd, az mutatja magát a fogólapot is közben.

2012. jan. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a linket Kowaxos! :)

Láttam sok gitáros kérdésnél a válaszaidat. Gondolom régóta gitározol. Te egyébként űzöd ezt a fingerstyle-t? Magadtól tanulsz mindent?

2012. jan. 26. 17:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Zongorázok legalább 20 éve, gitározni kb. 3-4 éve kezdtem. Az alapokat elég gyorsan megtanultam.Most 80 százalék gitár, 20 százalék zongora. Gitárt felkapom a hátamra, és mehetek bárhová. A zongorát akkor használom, ha zenét kell csinálni vagy akkordokat gyorsan leszedni.Ilyen fingerstyle dolgokat ritkán játszom, mert sok munka van velük, én meg hajlamos vagyok megunni dolgokat. Van egy elektromos gitárom, és keményen ráálltam a jazz-re. Lassan haladok, mert elég nehéz, de ráérek. Sose halunk meg!
2012. jan. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és netről tanulok mindent.
2012. jan. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor te komoly zenész vagy!

Én már bánom, hogy nem kezdtem előbb zenélni. 22 éves vagyok, 4 hónapja vettem gitárt a kezembe először. Talán nem késtem el, szeretnék benne minél többet fejlődni. :)

Köszi a segítséget remek ez az oldal!


Ne haragudj tudom hogy túl sokat kérdezek de egy dologgal nem vagyok tisztába:

A fogólapon lévő A, F#, Bb, akkordok egészét le kell fogni, vagy csak amelyik húron szólaltatom meg? Azt a hangot hagyom ki az akkordból amit a tabról meg kell szólaltatni, tehát a szóló részét?

2012. jan. 26. 18:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha úgy könnyebb, lefoghatod a teljes akkordok, és csak azt a húrt pengeted, ami a tab-ban szerepel.
2012. jan. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Megpróbálom úgy először aztán ahogy megy!

Köszönöm még egyszer a segítségedet! :)

2012. jan. 26. 19:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!