Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehetek hivatásos...

Hogyan lehetek hivatásos szórakoztató zenész?

Figyelt kérdés

Üdv!


A tapasztaltabb szintis zenészektől kérdeznék. Nagy vágyam, hogy zenéléssel foglalkozzak, legalább másodállásban (hobbi szinten kb. 10 éve szintizek). Egy ideig elhanyagoltam a zenélést, mostanában kezdem újból "elővenni" a hangszert. Nem vagyok kezdő, egy 20-30 fős társaságot egész jól el tudok szórakoztatni, persze ez sok mindentől függ (hangulat, alkalom, stb.). Viszont szeretnék még ügyesebben játszani, még tovább fejlődni. Rengetegféle gyakorlókönyv, tanfolyam, stb. van, így nehéz eldönteni, hogy mi az, amit meg kell tanulnom/gyakorolnom kell még.

Ezért arra lennék kíváncsi, mik azok az elméleti és gyakorlati ismeretek, amire egy zenésznek feltétlenül szüksége van (milyen játéktechnika, mekkora repertoár, stb.)?

Az énektudásomat emellett folyamatosan fejlesztem, jártam énektanárhoz is, de itt most inkább a hangszeres játék érdekel.


Köszi

Marci


2012. febr. 5. 17:03
 1/1 nckf,hskfhuelaksfd ***** válasza:
Helo, hát először is, keress egy zenetanárt, aki tanít téged hangszeren játszani, emellett zeneelméletet is. Nem tzdom mennyi idős vagy, de vannak szakiskolák, egyetemek, főiskolák, amik olyan zeneiskolák, hogyha elvégzed, akkor kapsz papírt arról, hogy hivatásos zenész vagy. De oda nehéz bekerülni, nagyon sokat kell gyakorolni, és a zeneelméletet nagyon kell tudni elméletben is és gyakorlatba átültetve is.
2012. febr. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!