Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitár bal kéz vagy jobb kéz?

1 2 3 kérdése:

Gitár bal kéz vagy jobb kéz?

Figyelt kérdés
honnan lehet eldönteni h bal vagy jobb kezesek vagyunk gitározásban?
2012. jan. 8. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy másban milyen vagy.
2012. jan. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
melyik kéz penget, attól függ :D jobbkezesek szerintem mindig jobb kézzel pengetnek, balkezeseknél viszont más a helyzet. ha balkezes vagy, és most akarsz kezdeni gitározni, fogj meg egy jobbkezes és egy balkezes gitárt is, és döntsd el, melyikkel érzed magad jobban. Több balkezes ismerősöm is jobbkezes gitáron tanul, ugyanúgy mint a jobbkezesek, és semmi hátrányuk nincs belőle.
2012. jan. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha jobb kezes vagy, akkor a jobb kezeddel pengetsz, és vice-versa. Sok balkezes gitáros azt csinálta, hogy vett egy jobbkezes gitárt, és átfordította a húrokat, tehát a legmélyebb került a legmagasabb helyére, és ugyan úgy használták mint egy balkezes gitárt. Hogy miért nem vettek balkezest? Mert abból nem gyártanak sokat, ezért drágább.

Egy hangszerboltban sokat tudnak segíteni a választással, érdemes elmenni egybe.

2012. jan. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

de vannak akik balkezesek az életben, és jobbkezesen gitároznak :D szerintem felesleges balkezesen tanulni gitározni, ugyanúgy 0ról indul mindkét kezed

próbáld ki hogy kényelmesebb ,és úgy kezdd el

2012. jan. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :D
2012. jan. 8. 17:43
 6/7 HZoltn ***** válasza:
Én bal kezes vagyok és balosan is játszok. Pár tanítványom, kik jobb kezesek, mégis balkézből tanultak meg gitározni. Megpróbálták, és könnyebbnek érezték úgy. Szerintem teljesen mindegy...Csak a gitárt kell néha alaposabban megválasztani.
2012. jan. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én jobb kezes vagyok, de gitározásban balkezes. Mikor megvettem a gitárt nem tudtam, hogy balkezemre esik, ezért felcseréltem a húrokat. Soha nem tudnám megszokni, hogy a balkezemmel fogjam le az akkordokat.
2012. jan. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!