Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » D-re, hogyan kell lehangolni...

D-re, hogyan kell lehangolni egy floyd rose-os gitárt?

Figyelt kérdés
A gondom a következő a gitárom floyd rose-os, sima hangolásban vagyok EADGBE és csak a "mély" E húrt szeretném lehangolni D-re egy egész hanggal lejjebb, a többit nem akarom lehangolni. Próbáltam a finom hangolóval lerakni de a többi húr elmászik ha elhangolom a felsőt. Van rá valami mód, hogy a finomhangolóval lehessen lehangolni úgy hogy a többi nem mászik el???
2012. jan. 8. 01:13
 1/9 anonim válasza:
Nincs Floyd-os gitárom, de szerintem nem lehet csak ha kicsavarod a satut. Nem a legjobb tremoló rendszer, ha több hangolásban játszol, viszont tartja a hangokat agresszív tremolójáték közben is.
2012. jan. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Röviden és velősen, kb. lehetetlen Drop D-be hangolni egy Floydos gitárt, ha nincs kitámasztva vagy fixálva valamilyen eszközzel (tremolno vagy backstop vagy vmi hasonló) a tremoló, mert nyilván ahogy egy húrt lehangolsz, a többi el fog hangolódni.
2012. jan. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Rsta ***** válasza:

Akkor én már csak azt a megoldást írom le, amihez kicsit a nadrág zsebébe is bele kell nyúlni. Van egy olyan cucc, ami Van Halen nevével van fémjelezve, D tuna-nak hívják és pont erre lett kitalálva.


http://www.youtube.com/watch?v=YuFE5VomZB0


De én sosem próbáltam... szerintem ennél is fixálni kell a tremolót.

2012. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Rsta ***** válasza:
Aztán még az is beugrott hogy a Hipshot basszusgitárokhoz gyártott ilyen instant d tunereket, keress rá, lehet hogy gitárokhoz is csinálják...
2012. jan. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat utána olvastam ennek a D tuna cuccnak jónak tűnt de azt írják, hogy sajnos nem pontos ugyan úgy elmászik. :( Lehet marad akkor, hogy lefixálom.
2012. jan. 8. 15:18
 6/9 Rsta ***** válasza:
Naja. Mondjuk az én tapasztalatom az, hogy ha egy alacsony kategóriás floydod van, akkor az sem tartja túl biztosan... Szóval ilyen esetben tök mindegy, hogy maga a tremoló miatt vagy a D-tuna miatt mászik el.
2012. jan. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Imre Pál válasza:

Könnyedén le lehet hangolni magában is, nem kell semmiféle külön eszköz hozzá.

Csak annyi az egész hogy fel kell fogni hogy hogyan működik a floyd rose.

Ha a legfelső húrt elkezded leengedni a kulcsal, akkor a tremolo is szépen elkezd lefele menni. Ezzel a többi húrt megfeszíti (magasítja). De ez így nem jó

Úgy kell nekikezdeni hogy a többi húrt ADGHE feljebb tekered egy picit ezzel a tremoló is megemelkedik felfelé, és ezzel együtt az E húr is kezd meglazulni, mélyülni. Majd vissza erszted egy picit az ADGHE-t, majd újra tekersz az E-n.

Ezzel kell játszogatni hogy beálljon.

2012. febr. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es: ???

Ha egyszer egy hangolásra van beállítva a tremoló játszhatsz te egy fél évszázadot is, akkor sem fogod máshogy normálisan behangolni, mert lógni fog a tremoló.

Persze ettől eltekintve biztos be lehet hangolni, csak amíg ez fix vagy vintage húrlábnál mondjuk 5 másodperc, floydnál 5 perc...

2012. febr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Megoldottam! Legyártattam egy saját tervezésű tőkét ami tökéletesen illeszkedik belül a testhez így fixen áll a húrláb. Így tudom használni a nyaki satukat is, és le tudom hangolni a finomhangolókkal a gitárt anélkül, hogy elmászna a hang illetve a húrláb magasságát is ugyan úgy tudom állítani.

Itt van pár kép a folyamatról ha valakit esetleg érdekel. Ha valaki elkezd osztani, hogy így meg úgy nem jó, ne tegye mert tökéletesen működik és bevált.

Képek :

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2012. febr. 6. 09:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!