Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt vegyek? (elektro...

Milyen gitárt vegyek? (elektromos)

Figyelt kérdés
Sziasztok :) tavaj kezdtem el tanulni gitározni, már ugy ahogy megy, őőő tanár nélkül tanulok.. hallásról játszom... elektromos gitárt szerenék venni, mondjuk a szüleim azt mondják hogy ne vegyek amig teljesen nem tudok... de megspóroltam rá, és eldöntöttem, hogy veszek egy gitárt... ebben kéne segitség. szóval milyen elektromos gitárt vegyek ami jó (de nem is olyan drága) + hány W-os gitárkombót vegyek hozzá??? köszi a válaszokat! 15/L
2012. jan. 4. 20:43
 1/4 bumbi02 ***** válasza:

Ha jót szeretnél és nem is olyan drágát akkor a Cortokat ajánlom..


Legalábbis 4 év gitározás után én még mindig az egyik legjobb döntésemnek tartom az első gitáromat.

Cort Zenox

[link]

Vagy akár Cort X1 is jó (az olcsóbb)

Nem tudom menynit akarsz rákölteni, de ez a Cort Zenox (z42) nagyon kényelmes gitár, esztétikus is, és még technikailag is nagyon jó. Árérték arányban megéri szerintem nagyon.


Gitárkombót egyelőre ráérsz egy max 15 wattosat (gondolom szobában szeretnél cska játszani még) 10-15 wattosok között talán Roland, Laney, Peavey amiket ajánlani tudok, én azt a hibát követtem hogy Marshallt vettem mert az név. Na igen, viszont nem annyival jobb mint amennyivel többe került (30 ezer volt egy sima két csatornás 15 wattos marshall, míg 30ért már olyat lehet kapni amelyiken alap effektek is vannak - Roland Cube )



15 wattosig érdemes venni, 30 wattost már nem, mer otthonra hangos lesz későbbiekbe próbaterembe pedig már halk.. :)) Ha van kérdésed, esetleg írj üzenetben:)

2012. jan. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat, sokat segítettél :)
2012. jan. 4. 22:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, nagyon jók ma a Cortok, és mindenki orrba-szájba ajánlgatja, de az első elektromos gitár az olyan, mint az első akusztikus. Igazából design alapján érdemes főleg vásárolni, és kézbevenni egy csomót, és a játékkényelem és hang összhatása alapján eldönteni, hogy mi tetszik a legjobban. Nem élet-halál kérdése, hogy az első gitár teste mahagóni-e, vagy sem :)

Belépőszintű márkákból tényleg jó a Cort, de nekem spec. van egy Squier hangszerem, amit nagyon szeretek, van egy Epiphone hangszerem is ami szintén jó, és több olcsóbb gitár is megfordult már a kezemben. Nem igazán tudok olyat kiemelni, amit nem érdemes megvenni ebben a kategóriában, talán csak az Ibanezt nem, mert az kb. 130 ezertől kezd jó lenni. Ja, és ami nagyon fontos, ne legyen tremolos (tudod, az a húrláb, amit a karral tudsz fel-le mozgatni), mert olcsóbb kategóriában szinte mindig rossz minőségű, és több vele a gond, mint a haszon (hangolódik, tönkre is mehet hamar, stb.).

Én 30 wattos erősítőt ajánlanék. Nem a hangerő, hanem a hangszóró mérete miatt. Általában 15 wattos erősítőkben 8" méretű szóró van, ami még annyira jól nem hozza a mély hangokat pl., és minden szempontból jobb egy nagyobb hangszóró. A 30 wattosokban már általában 10"-s van, ami azért nagy előrelépés. És olcsóbb, tranzisztoros vagy modellezős erősítőt nem is kell megtekerni, hogy jól szóljon, tehát alacsony hangerőn is viszonylag jól fog teljesíteni.

Én teljes szívből ajánlanám a Roland Cube-okat, akár a sima Cube 30-at ha tudsz szerezni még (már nem gyártják), vagy Cube 30X-et, esetleg 40XL-t, ami ugyan 40 wattos, de nem akkora a különbség :)

2012. jan. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem egy 15 wattos Line VI. van. Jól szól, szépek az effektek is benne.

Gitárban pedig egy Squier Fender Stratocastert használok. Szép a hangja és szerintem megéri az árát is.

2012. máj. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!