Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A klasszikus és a basszusgitár...

A klasszikus és a basszusgitárnál is ugyanazt tanítják?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
mármint? bővebben fejtsd ki ezt a kérdést :D
2012. jan. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hogy ugyan azok a fogások vannak-e rajta.

Igazából nem vagyok benne jártas, mert basszusgitározni szeretnék, de nen tanítanak ott, ahova én járok csak klasszikus gitárt és, ha azt tanulom akkor basszusgitáron is fogok tudni játszani??

2012. jan. 4. 20:08
 3/4 anonim ***** válasza:
jaa, értem a kérdést:) A hangok ugyanott vannak a két különböző fajta gitáron, szóval valamit fejlődhetsz ha klasszikuson tanulsz, de más játéktechnikát igényel, illetve zenesuliban klasszikus zenét fogsz tanulni, és gondolom basszusgitáron könnyűzenét akarsz majd játszani:) Én is zenesuliban kezdtem, még most is elsősorban klasszikus gitáron játszok, de basszusgitározok együttesben, viszont azt már magamtól tanultam hozzá. Basszusgitáron ugye van a Slap-technika, vagy lehet pengetővel is, azt sem fogják zenesuliban megtanítani, illetve ha ujjal pengetnéd a basszusgitárt, ott is máshogy áll a kezed a két különböző gitáron. Valamennyi nagyonkevés alapot elsajátíthatsz klasszikus gitáron is a basszusgitározáshoz, illetve ha a jobb kezed a pengető kéz, akkor a bal kezet klasszikus gitáron is tudod edzeni a basszushoz:)
2012. jan. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!! :D
2012. jan. 4. 20:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!