Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az alternatív rock miben más...

Az alternatív rock miben más a rocktól? :D

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 14:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
én úgy vettem észre hogy kicsit light-osabb mint a rock...
2012. jan. 3. 15:07
 2/13 anonim ***** válasza:

Kevésbé zúzós, valamint a szövege "elvont", ami az esetek 90%-ában azt jelenti, hogy semmitmondó.

Bölcsészek kedvence. :D

2012. jan. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
jaja, a semmitmondó szövegek jellemzőek rájuk :D zeneileg van amelyik tök jó, csak próbálnak egyediek lenni azzal, hogy értelmetlen a szöveg, és a sok tininek (és igen, bölcsészeknek is:D) ez nagyon tetszik. majd kinövik:)
2012. jan. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
szerintem a szöveg nem semmit mondó pl a kedvenc bandám a Three Days Grace az is alternatív rock és nem annyira elvont.. (pár számuknál azért...) de én ezt szeretem benne. mondjuk én is kicsit elvontan gondolkozok.. :"D de szerintem az ilyen szövegek a jók. mert mindenki másra gondol. vonatkoztat a saját életére. nincs megadva egy helyzet mindenki fantáziájára bízza mit hoz ki belőle. és sztem ez fantasztikus. hogy ilyet tudnak írni.. ami megérinti az embereket. mert magukra ismernek. sajnálom azokat akik nem értik a szövegük lényegét...
2012. jan. 3. 19:31
 5/13 anonim ***** válasza:

persze, nem azt mondom, hogy nem lehet szép, és nem is ismerem azt az együttest,

de pl Kispál és a borz:

Jó nagyfarkú négerekkel állni a szélbe

Vagy védhetetlen gólt lőni a tv-be


most komolyan, az ilyennek mi értelme? :D ilyet én is tudok írni, bármikor

2012. jan. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
én meg ezt nem ismerem... ilyesmit nem hallgatok. ennek tényleg semmi értelme. de (nem akarok senkit megbántani ez az én véleményem) a külföldi zenék sokkal jobbak minden szempontból.. a magyar együtteseket nem szeretem... :D de a Road-ot nem tudom ismered -e ott is néha elvont de lehet érteni. az még jó. :D
2012. jan. 3. 19:47
 7/13 anonim ***** válasza:
Ismerem én is, és szeretem is:) Vannak jó magyar együttesek, de én nagyon kényes vagyok a szövegre, ezért tényleg riktán hallgatok olyat, amiben magyarul énekelnek. (Angolul is tudok, de ott ha nem figyelek rá külön, nem értem:)),
2012. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát a Road-ot én nem nevezném alternatívnak. Jah igen, a bölcsészek mellett a tinik nagy kedvence, mert egyedinek hiszik magukat, ha ezeket hallgatják; a Kispál tökéletes példa. :D (első voltam)

Egyébként a külföldi zenekarok szövegei között is van jópár, ami kb. nagy 0, csak az angol miatt lehet kevésbé jön át. :)

Persze zeneileg vannak köztük nagyon jók.

2012. jan. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A Three Days Grace-t én is imádom, de ők közelebb állnak a Rockhoz, mint az Alterhoz, szerintem. Jók a szövegeik, nem semmitmondó.


34/F, Zeneprof.

2012. jan. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 k.lau13 ***** válasza:

már bocs, kedves ötödik(aki a Kispál és a Borz-t írta) de amit te mondasz nem igazán elvont az tényleg értelmetlen... :D már bocsi...


Alternatív rockot nem nagyon hallgatok, de az elvont szövegek nem semmitmondóak, a metal és hard-rock zenében is vannak elég elvont szövegek, és egyáltalán nem tartja semmitmondónak őket senki. Szerintem az alternatív rockban se azok... Sőt, akinek csak egy kicsit is hasonlít a gondolkodása, napokat képes elgondolkodni akár két rövid soron is, mert mindenki megtalálja benne a saját igazságát, vagy hogy mondjam, elég elgondolkodtató tud lenni, már persze nem a Kispál és a borz :D

2012. jan. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!