Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ezt a tökegyszerű gitárszolót...

Ezt a tökegyszerű gitárszolót hogyan tanuljam meg, mi lehet a gond, ami miatt nem megy (Sum41- hell song)?

Figyelt kérdés

már nyár óta próbálgatom


kb ilyen szinten tudom mint ez a gyerek :

http://www.youtube.com/watch?v=1HI3PUbGer4


néha jobb néha rosszabb, már olyat is csináltam ,hogy beraktam vmi filmet és fél óráig ugyanazt a pár hangból áll részt játszottam(konkrétan a 12 mp-nél lévő résszel vagyok bajban)..de aztán ha az sikerül akkor meg az utána lévőnél akad be az ujjam...már néha azt gondolom ,hogy semmi tehetségem nincs a gitározáshoz, máskor meg jól megy ,és akkor én vagyok a legkirályabb


mit csináljak, már tökre elveszi a kedvem az egésztől ez a sok kudarc élménye


DE MEG AKAROM TANULNI

18f kb 5 éve gitározok de az utóbbi fél évbe kezdtem komolyabban(napi 1-2-3-4 órát gyakorolni)


2011. dec. 17. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Mert rosszul gyakorolsz.

Ha fejlődni akarsz nem számokat kell gyakorolni, hanem skálákat, technikákat, metronómra, először lassan, és amint stabilan, pontosan megy, lehet gyorsítani.

Azért ez egy nagyon egyszerű szóló, 5 év után simán mennie kéne szépen, tehát valszeg alapvető technikai hiányosságaid vannak, dehát ezt csak akkor lehetne megmondani, ha hallanánk játszani.

2011. dec. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

ha mégis mondanál bármit ami segíthet, vmi skálát?


vagy mit lehet ilyenkor csinálni, a pentaton skálát szoktam meg a cdefgahc -s skálát 2 oktávon( most a neve nem jut eszembe) ,de sosincs olyan hogy hibátlanul megy, csak megyeget egyszer jól egyszer szarul..


jártam gitártanárhoz de totál pénzkidobás volt, szinte alig tanított vmit, tök más stílust játszottam mint amit szeretek

2011. dec. 17. 23:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!