Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen dolgokon múlik egy...

Milyen dolgokon múlik egy banda, vagy együttes karrierje?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy csak és kizárólag a hallgatók érdeklődésén?
2011. dec. 5. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos az a tapasztalat, hogy csak a pénzen :) Mondjuk azért van kívétel is, de pl a Morfium zenekart nagyon sok helyen dícsérik (pl hammerworld, fémforgács és még sorolhatnám) és még sem ismerik őket olyan hűdesokan. Sajnos ez van... ez egy ilyen világ, de peróbálkozni lehet, én is ezt teszem :)
2011. dec. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rosszul tehettem fel a kérdést. Egyszerűbben írva: ha nem veszik elegen a lemezt, vagy nem érdekli az embereket, akkor az együttesnek annyi?
2011. dec. 5. 21:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Így már más a dolog :) Nem lesz annyi a zenekarnak, sokan fel sem lépnek csak hobbiból zenélnek. Nem az a lényeg hogy a cdt mennyien veszik meg (mondjuk nem is utolsó szempot :D).
2011. dec. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. dec. 5. 21:29
 5/7 A kérdező kommentje:
Még valami: ha egy együttes lemezeket ad ki, de azt nem veszik elegen, akkor már nincs is értelme folytatni?
2011. dec. 5. 21:36
 6/7 compactegon ***** válasza:

attól függ. a zenekarban, ahol játszom 3 lemeze jelent meg 2002 óta, most készül a negyedik. kb. 6 videoklip is van, amiből elég sokat játszottak az mtv-n stb.

a zenekart az MTV legjobb trip-hop kategóriájának ötösébe sorolta (nem nyert, Zagar).

minden nap hallani a "slágereket" a rádióban.

és így is szinte csak ráfizetés.

szóval, hogy valamint ismeretség nem árt, meg egy kis szerencse. ez magyarország...

2011. dec. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Függ a stílustól, a pénztől és még sorolhatnám...Egy zenekar manapság nem él meg a lemezeladásból, inkább a koncertekből. Na most a koncerteknek akkor lesz közönsége, ha ismerik a zenekart. Itt jön képbe az internet. Lehet, hogy letöltik a zenét, de ha a zenekar tényleg aktívan itt van, és agyon post-olja a világhálót a koncertjeikkel, akkor lesz közönség :). Egy másik alternatíva, amit a HammerWorld csinál, hogy egy bizonyos (nem publikus) összegért az újságukban kiadnak egy-egy lemezt. Általában ez a befizetett pénz megtérül a zenekaroknak. Szóval cseppet sem lehetetlen ez, csak nyitott szemmel kell járni, és egy kis szerencsére kell szert tenni :).
2011. dec. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!